Art. 82. De catalogus der bibliotheek wordt door hem steeds nauw- drie maanden na de daarop ontvangst worden medege- Art. 90. Plaatwerken, prachtuitgaven, woordenboeken, zeldzame wer- De bibliothecaris zorgt voor het genootschap. keurig bij gehouden. Hij zorgt dat alle boeken terstond van den stempel des genootschaps worden voorzien. Art. 83. De bibliotheek is voor directeuren en leden dagelijksbe halve des zondags, geopend van des morgens tien uren tot zonsondergang. voorzitter en een secretaris van orde ontwerpenwaar- afschrift moet overleggen aan het bestuur. Art. 81. de bewaring der boeken van Art. 84. Wanneer directeuren of leden een of meer boeken aan huis wenschen te ontvangenteekenen zij dit aan op het daarvoor bestemde in de bibliotheek voorhanden register. Art. 85. Het is verboden boeken uit de bibliotheek mede te nemen. De verzochte en aangeteekende werken worden door den concierge aan huis bezorgd. Art. 86. De boeken kunnen onder waarborg der handteekening van een directeur of lid uitgeleend worden. Art. 87. Aan directeuren of leden buiten Middelburg wonende wor den geene boeken afgegeven dan tegen regu. Art. 88. De boeken worden voor niet langer dan ééne maand uit geleend. Mochten zij in dien tijd door niemand anders zijn aangevraagd, dan kunnen zij opnieuw aan denzelfden ge bruiker worden gegeven. Art. 89. Wie een boek beschadigt of verloren doet gaanis ver plicht een nieuw exemplaar te verschaffen of eene daarvoor evenredige geldsom te voldoenwelke som door het bestuur zal worden begroot. De wekelijkscheveertiendaagsche en maandelijksche tijd schriften mogen echter eerst na éénede brochures na twee en de andere tijdschriften na geschreven dagteekening van nomen. Men is verplicht daarvan aanteekening te doen in het in de leeskamer voorhanden register en blijft voor verlies of beschadiging verantwoordelijk. Art. 79. Directeuren en leden hebben onder hunne verantwoorde lijkheid de bevoegdheid personenbuiten Walcheren metter woon gevestigdin de leesinrichting te introduceeren.. Art. 80 Het dagelijksch toezicht op de leesinrichting wordt door het uitvoerend bestuur opgedragen aan eene commissie van vijf ledenwaaronder de bibliothecaris en daaronder bij voor keur drie leden buiten het bestuur. Bij de keuze der tijdschriften en brochures zal deze com missie zich hebben te houden aan de begrooting. Mocht iemand tijdschriften of brochures in de leesinrichting verlangen te zien opgenomen of afgeschaft, dan geeft hij daarvan aan haar kennis. Jaarlijks in de maand Maart doet zij aan het bestuur verslag van hare werkzaamheden en van den toestand der leesinrichting. Zij kiest uit haar midden een en kan voor zich een reglement van zij een XVII XVI

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 76