F I SLOTBEPALINGEN. De schrijvers staan van nomen, van De keuze mede die opgedragen aan het uitvoerend bestuur. verzameling van stukken, tot het doel des genootschaps be trekkelijk. voor de gevoelens Art. 99. en beoordeeling der uit te geven werken, als- van de bijdragen ter plaatsing in het Archief is Art. 100. Het genootschap is uitgever. Al wat tot de uitgave betrekking heeft wordt door het bestuur met den drukker geregeld. Art. 101. aan het genootschap het kopijrecht af de stukken, in de werken van het genootschap opge- Leder hunner heeft aanspraak op twintig afdrukken het door hem geleverde werk. Art. 102. De schrijvers blijven verantwoordelijk in hunne stukken uitgedrukt. Art. 103. In deze wet kunnenbehoudens de bepaling van art. 108 geene wijzigingen of toevoegingen worden gemaakt dan in eene uitdrukkelijk met dat doel belegde vergadering van directeuren met de contribueerende leden. Art. 104. Ieder daartoe strekkend voorstel moet door minstens drie directeuren of contribueerende leden schriftelijk bij het uitvoe rend bestuur worden ingediend en door ditmet inachtneming van het bepaalde bij art. 55ten spoedigste aan het oordeel der vergadering worden onderworpen. Art. 105, Een voorstel tot ontbinding van het genootschap moet, om in behandeling gebracht te kunnen wordendoor minstens één derde van de directeuren en contribueerende leden schrif telijk worden ondersteund. Het wordt alsdan aan al de directeuren en leden in Ne derland zoo contribueerende als niet contribueerendetoe gezonden met verzoek om advies binnen een bepaalden termijn. Na afloop van dien termijn wordt eene afzonderlijke daartoe te houden vergadering belegd, waarop ook de niet contribueerende leden stemgerechtigd zijn. Art. 106. Het voorstel tot ontbinding wordt geacht verworpen te zijnzoodra op de vergadering tien directeuren of leden zich bereid verklaren het genootschap voort te zetten of een derde der aanwezigen zich tegen het voorstel verklaart. Art. 107. Bij ontbinding beschikken de directeuren en contribueerende leden over de eigendommen van het genootschap. Art. 108. Voorstellen tot wijziging van de bepalingenvervat in de artt. 42, 43, 45, 46, 47, 53, 62, 65, 68, 70, 73, 77, 78, 79, 80889194, 97 98 en 100 van deze wet mogen door het uitvoerend bestuur in de gewone ver gadering worden gebracht om aldaarbehoudens verzet van een derde der aanwezige directeuren en contribueerende leden behandeld en afgedaan te worden. Van de behandeling van zoodanig voorstel wordt op het citatiebiljet melding gemaakt. Art. 109. Deze wet vervangt alle vroegere wetten en treedt in wer king den 1 October 1874. XXI XX

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 78