58 November. Mr. M. Jacq. de Witt Hamer. Benige be schouwingen over de roeping van den advocaat. December. W. J. Weil del. Indefer entisme onverschil ligheidin zake godsdienstig geloof. 1886. Januari. Dr. H. Japikse. Be vloeibaarmaking van gassen. Februari. Dr. J. J. Couvée. Over alchymie. Maart. Dr. G. Smit Sibinga. Vondel in den strijd. November. Mr. W. Polman Kruseman. Be enkele en de dubbele standaard. December. Dr. J. G. Bolle. Benige beschouwingen over tuberculose. 1887. Januari. F. G. de Liefde. Reinrich von Kleist en zifne beteekenis voor de Buitsche letterkunde. Februari. Dr. J. Siemens. Be Faustsage. Maart. A. J. Brevet. Het kanaal Terneuzen-Gent November. J. H. C. Heijse. Bie TragÖdie des Menschen aus dem Ungarischen von Bmmerich Madach. December. Dr. B. H. Steringa Kuijper. Be Romeinsche keizer Flavius Claudius Julianus. 1888. Januari. J. A. Frederiks. Be bouw en de in richting der woningen in vroegere dagen voornamelijk in Zeeland. Februari. Joh. L. van der Pauwert. Multatuli. Maart. L. K. van der Harst. Het verleden der pharmacie. 1889. Januari. P. Polet. Benige punten betreffende de gasindustrie. Februari. Mr. A. O. A. Jacobse Boudewijnse. Het. brie- vengeheim. Maart. H. Snijders. Be graaf de Mirabeau. November. N. Epkema. Be neutraliteit van kleinere staten in geval van oorlog. 59 December. Dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen. Balthazar BekkeVs Betooverde wereld. 1890. Februari. L. A. E. van der Ley. Charles Robert Darwin. Maart. J. J. M. de Borst Yerdoorn. Graaf Hendrik van Br ederode. November. Mr. S. Gratama Hz. Be oorsprong en de voortgang van het notariaatbijzonder in de Nederlanden. December. T. Kielstra. Het ontstaan en de waarde van legendaire verhalen in de letterkunde van ieder volk. 1891. Februari. J. L. Bleeker. Be Hollanders in Buitschland. Maart. Mr. K. W. Brevet. Benige beginselen van oor logsrecht. November. Dr. J. G. Yoegler. Be geschiedenis van het Middelburgsche gymnasium tot het jaar 1575 December. Mr. G. Lucasse. Het jachtrecht in Neder land. 1892. Januari. Mr. W. Polman Kruseman. Het soci alisme. Februari. H. L. Gerth van Wijk. Is het bestaan eener vloeibare kern der aarde waarschijnlijk Maart. Dr. J. L. Heldring. Be oudheidkundige ont dekkingen te Jerusalem. December. J. H. C. Heijse. Het hedendaagsche so cialisme. 1893. Januari. Jac. P. M. Seijers. Ben en ander over de Vereenigde staten van Noord-Amerika. Februari. D. van Oostveen. Be stichting en de eerste 60 jaren der Bransche Académie. Maart. Mr. J. P. F. van der Mieden van Opmeer. Be onbillijkheid van de achterstelling der 18e bij de 17e eeuw ten onzent. q In afschrift gedeponeerd in de Zelandia illustrata. Opgenomen in het ArchiefVII, 2.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 24