72 afbeelding van de kerk te Kapelle met beschrijving, van het lid J. A. Prederiks geïllustreerde beschrijving der havenwerken te Ylissingen (Deutsche Bauzeitung 1878), van denzelfde; potloodteekeningvoorstellende een gezicht van den Oranje molen op de reede te Vlissingen op 11 Juli 1781, van den zelfde twee sepia-teekeningen van het fort op den Kruisdijk bij Sluis in Vlaanderen in 1692, van denzelfde; bewijs van lidmaatschap der vereeniging //Metalen kruis afdeeling Sluis, 1854, van denzelfde; vier bladen met diverse gezichten op Middelburg enz., 1884, van denzelfde; een afbeelding van eene boerin in Zeeuwsche kleederdracht van denzelfde plan des environs de la ville et des forts de Bergen op Zoom en Septembre 1747, van denzelfde; gezicht op het dorp Baarland a° 1746, het kasteel aldaar van denzelfde; portretten van koning Willem I en koningin Wilhelmina der Nederlandenop perkament geteekend in fijn letterschrift van de dames A. J. en L. P. van den Broecke te Middel burg eene afbeelding van het voormalige logement en badhuis //De Gatsburg" te Brouwershavenvan den directeur mr. B. P. W. von Brucken Pock. 1892. Afbeelding van Vlissingen en omstreken met tekst (uit Schorers Pamiliënblatt)van het lid P. Nagtglas twee photographische kopieën van kaarten van 't bevanck en de gelegenhejt der stede van Vlissingen Juni 1569 en 1570, van den directeur H. P. J. Tutein Nolthenius; een portret van jhr. mr. J. G. Schorervan den directeur Henri Tak eene kaart van Walcheren door J. J. van Nieukerken en J. Kuiler, van de vervaardigers; 73 een portret van Sophiereine des Pays-Basvan mr. P. L. van Eeten te Goes; een viertal teekeningen van C. Pronk, vijf teekeningen van onbekende hand, drie gravures //avant la lettre," een proefdruk van een plaat uit Smallegange's kroniek, twee houtsneden met beschrijvingalles betreffende gebouwen en dorpsgezichten uit Schouwen en Duiveland, van het lid mr. J. P. N. Ermerins; twee teekeningen van de Vlissingsche en de Noordpoort te Middelburg door A. Schouman a° 1759, van het lid dr. J. L. Heldring eene teekening door den heer C. J. W. Nuijs te Mid delburg vervaardigd en aangeboden van een grafzerk. opgegraven op het Hofplein te Middelburgvan Nicolaas Meyros en vrouw Magdalena Nicolaasdr 1). Op het daartoe door den Utrechtschen kunstkring ge daan verzoek werden voor eene in 1885 ter herinnering aan Bellamy's geboortedag gehouden tentoonstelling het portret en eene portefeuille handschriften van dien dichter naar Utrecht gezonden envergezeld van eenige bescheiden be treffende die tentoonstellingonder dankbetuiging terug ontvangen. 6 Mr. B. F. W. von Brucken Fock vond hieromtrentin eene kopie der aanteekeningen van den secretaris Marcus de la Palma in zijn bezit, het volgende aangeteekend Meyros. Nicolaas Meyros raad 1582, burgemeester 1587, gecommitteerde raad 1599, tr. van Stapel (zal dan Magdalena Nicolaasdr. geheeten hebben). Een zoon ongetrouwd gestorven. 't Geslacht Meyros onbekend; voordat hij in de regeering kwam, heette hij Claas Arentsen, ob. 1605, begraven op 't Choir van St. Pieters of Oude Kerk te Middelburg.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 31