98 een oud steenen lampje, van mej. Corna van Dijke te Wil- helminadorp een koperen pijpenrek uit het jaar 1782, van den heer G. W. Houtzager te Terneuzen; een fraai geconserveerde hij bel in leder met zilveren be slag van den heer en mevrouw de Stoppelaarvan Eijs te Middelburg een gekleurd boerenkaraf je met dito glaasjesvan den heer W. G. Bal te Middelburg een zestal messen met wit steenen heftvan de erven wed. J. Snelgeb. M. L. van Sorge te Middelburg een gebloemde boerenborstrokvan den heer Schouten te Utrecht. 1888. Twee antieke zilveren naaldenkokersvan den directeur Henri Tak een gouden slootje van mevr. P. de Broekert te Middelburg; een geëmailleerd kwispeldoortje van het lid F. Nagtglas een speldenkussen uit den tijd van Yader Cats, van den heer J. C. Carelse te Middelburg een quarto-bijbelafkomstig van de plundering van het huis van dr. Lucas van Steveninck De Leeuwenburg" in 1787 van den heer J. C. Wisse te Middelburg. 1889. Een ouderwetsche houten kinderspaarpotvan wijlen den heer P. Meertens te Middelburg een messescheede uit het jaar 1765 van het lid J. A. Frederiks twee oude apothekerspotten van Delftsch aardewerkuit de stadsapotheek te Middelburg een ouderwetsch beddelakenvan mevr. F. J. M. Bourdrez Swaan te Middelburg een garenopwinder behoorende bij het reeds in de antieke kamer aanwezige spinnewielvan den heer K. S. Frederiks te Middelburg een ouderwetsche blaker met beweegbaren toestel voor de kaars van het lid JA. Frederiks 99 een antieke zilveren snuifdoos van het lid A. Walraven een ouderwetsch theekistjevroeger in gebruik in het wees huis op het Molenwatervan het bestuur der godshuizen te Middelburg eene roodlederen portefeuille uit het jaar 1788 vervaardigd door den Middelburgschen boekbinder J. Daeneaange kocht. 1890. Een plaatstoofvan mevr. EngelbertsErnst Yetten te Middelburg twee tinnen kandelaarsvan het bestuur der godshuizen te Middelburg een paar antieke koperen kandelaarsvan het lid mr. W. Polman Kruseman een antiek horlogevan den heer J. C. Worrell te Mid delburg twee ouderwetsche jakjes van den heer O. J. W. Nuijs te Middelburg. 1891. Het model van een boerenspeelwagen uit het laatst der vorige eeuw aangekocht een zilveren pink- of vingerlid, afkomstig uit Nieuw- en St. Jooslandaangekocht een ouderwetsche gouden bril in eigenaardig étuiaan gekocht een zoogenaamde beierpintvan den heer A. de Troije te Middelburg een theestoofje van Amsterdamsch aardewerkvan mej. M. S. Tak te Middelburg; een ouderwetsche tabaksdoosvan den heer J. Fak Brou wer Mz. te Middelburg een tondeldoos met de bustes van van Speyckden prins van Oranje en Chassévan het lid J. A. Frederiks eene collectie porseleinen kommetjes met schoteltjesvan het lid mr. W. Polman Kruseman. 1892. Een tinnen bord met ornament en inscriptieeen peetgeschenk van Bernardus Jacobus Thomaes aan zijn klein-

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 44