106 naamd de //Gouden Keet," waarop een beker, bet embleem der kolveniers en bet jaartal 1618, aangekocht, een marmeren steentje, met het wapen der familie van Dishoeck in afwijkenden vorm, gevonden te Arnemuiden, van het lid A. Walraven; een kan en kom met Engelsche versregels, in den Engel- schen tijd (1809) achtergelaten op de hofstede Nieuwer- keïke bij Arnemniden, van denzelfde; een vogelkooi in hontvoorstellende het in 1809 ver brande stadhuis van Ylissingen evenals de straks te ver melden Beurs vervaardigd door J. van Santen aldaar, aan gekocht eenige lijf- en voetbengels en een brandijzer, weleer ge bruikt voor het geeselen en brandmerken te Breskens, van het lid J. Gr. Gerritsen; twee ijzeren brandkorvengebezigd als seintoestel m den Eranschen tijd, van denzelfde; een koperen korenmaat met de namen der gevershet wapen van Groede en de letters S. P. Q. E. (Erancia het vrije van Sluis), van het lid H. G. Hammacher eene proeve van schrijfkunst door J. J. Evert (geboren te Koningsbergen 1735, miste armen en beenen) m 1771 te Yeere vervaardigd, aangekocht; een spel kaarten, waarop de veldslagen van Napoleon, van het lid E. Nagtglas; eene waterkaraf, gebruikt door Bellamy, toen hij student was, van den heer J. Kleeuwens te Delfshaven; twee gepolychromeerde beeldjes van gebakken aardeaan gekocht. 1890. Een stempel uit den Eranschen tijd van de Mairie van Westkerke bij Scherpenissevan den heer P. Janse Glerum te Groede; twee arduinsteenen piëdestals (in den tuin) in bruikleen van de arrondissements-rechtbank te Middelburg; eene vlag van voor honderd jaren, versierd met oranje- 107 boomen en toepasselijke geschriftenvan de familie van wijlen het lid dr. M. H. Damme; twee uiterst fijn bewerkte sterrenkaarten van de hand van den heer Tiedemanin leven lector bij het natuurkundig ge zelschap te Middelburg, van dezelfde familie; twee zijden linten, waarin geweven: van de dames A. E. O. en S. M. de Keulenaar te Middelburg een vogelkooivoorstellende de graanbeurs te Ylissingen aangekocht een doosjegemaakt uit het hout van de kanonneerboot van Yan Speijck, met een authentiek bewijs van den ver vaardiger den Ylissingschen burgemeester Bekkervan het lid A. Walraven; eenig op eigenaardige wijze gekristalliseerd papier bij gele genheid van den brand in den oliemolen op den Kousteenschen dijk te Middelburg, van den heer I. Snoep aldaar; twee steenen, vermpedelijk werpsteenen, een steenen kruikje en een geelkoperen penningalles gevonden ter zijde van een paardegeraamte in de contrescarpe vóór Tholenvan het lid A. Hollestelle. 1891. Eenige ouderwetsche leitjes, afkomstig uit het huis van den heer B. Neelmeijer te Middelburg en door dezen geschonken eene boekdrukkershandpers uit het jaar 1622van de firma Kleeuwens Zoon te Goes twee porseleinen visschen, blijkens authentieke bescheiden in 1778 met het schip Woestduin uit Batavia afgezonden en uit de schipbreuk van dat vaartuig gered, van den heer L. E. Karol de Eouw te Nijmegen een goudschaaltje met den naam Ellinckhuijzenvan den heer J. Eak Brouwer Mz. te Middelburg. Een juffer die zig seedig draagdt Meest aan yder een behaagdt; Die zig deftig wil versieren Pronkt zich op met goê manieren;

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 48