112 eenige voorwerpen gemaakt door de Zwartvoet-Indianen in Canadaals vier messescheedeneen buffelmesdrie medische zakken (firebags)drie paar schoenen (Moccasins) een zakje voor verrekijker of medicijneen paar beenstuk ken en een hemd van elandsvelvan den heer M. I. I. Sprenger uit Canada een koelvat (gendi) uit Sumatra, een potje vervaardigd uit een halve kalebas, een koker met vergiftigde pijlen van de Daj akkersbenevens een bundel bogen en pijlen uit West- Indiëvan de erven van wijlen den directeur J. J. I. Sprenger eene hoeveelheid eetbare aardeampok of ampoch 1)af komstig uit de bovenlanden van Sumatra van het lid dr. P. A. Walraven Platteeuw. 1892. Een matten doosje, Indisch fabrikaat, van den heer J. B. Blindenbach te Aardenburg; een klewang en een dolk uit Atjeh van wijlen den heer W. Breel te Hellevoetsluis. 1893. Een zwarte muts of kapsel van Benguele west kust van Afrika van het lid dr. J. C, de Man twee afgodsbeeldjes uit Javavan den heer D. Hildernisse te Middelburg twee tinnen sigarenbussen van Indisch maakselvan den zelfde. Schilderden en portretten. De schilderijen en portretten zijn onder de leiding van den conservatorden heer W. D. Luteijnherhaaldelijk nagezien schoongemaakt en voor zooveel noodig vernist. Door de grootere wandruimte, welke het nieuwgebouwde bibliotheek gebouw biedtis het mogelijk geweest een aantal portretten welke tot dusver geene of eene slechte plaats haddenbehoorlijk te hangen. 113 Yan de twee schilderstukken vermaakt door den directeur H. D. Slegtwerd reeds boven (bladz. 55) melding gemaakt; evenzoo van de schilderij van het Munnikenhofin bruikleen gegeven door den directeur dr. A. van der Swalme (bladz. 96). Door aankoop werd eene schilderij verkregenvoorstellende het stadhuis te Goes, van wijlen den kunstschilder G. Braam aldaar. Mej. de wed. D. Dockheer, geb. de Jonge te Middelburg, schonk een viertal geëncadreerde gravures voorstellende het vergaan van het schip //Woestduin.1' Onder het afdrukken valt nog de aanwinst te vermelden van twee schilderijen van den kunstschilder J. E. Schutzvoor stellende de Walchersche boeren- en de Arnemuidsche klee derdracht, geschenk van het lid mr. G. N. de Stoppelaar; een zevental portrettenin bruikleen afgestaan door het bestuur der teekenacademie en voorstellende Th. GaalJ. C. Gaal, Jacobus Perkois (2 maal), Aart SchoumanJohan nes Camphout en J. A. A. Schorer; een portret van C. E. Eversdijk door Houbraken, ge schenk van mr. J. W. Staats Evers te Arnhem. Ten slotte zij aangeteekenddat het portret van Henri Arnaud, aanvoerder der Waldenzen en de daarbij behoorende sjerp naar Angrogne (Italië) zijn opgezonden, ter opluiste ring van eene tentoonstelling bij het 200-jarig jubilee van de terugkomst der Waldenzen in hunne valleien. In goede orde en met waardeerende dankbetuiging werden die voor werpen terugontvangen. Leesinrichting. De leesinrichtingwelke uit een gezellige localiteit naar een niet minder aangenaam verblijf verhuisdemag zich in een geregeld bezoek verheugen. Door verscheidene directeuren en leden worden tijdschriften of brochures ter lezing gelegdwaarvoor hun een woord van erkentelijkheid wordt toegebracht. Zie bladz. 6i.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 51