118 Verder werd in 1887 een volledig exemplaar van de werken des genootscliaps voor zoover die nog beschikbaar warentoegezonden aan de Ylaamschen Yoornitstrevenden Studentenkring te Brusselter wederoprichting van de door brand vernielde bibliotheek der Yrije Hoogeschool aldaar. De verzending der werken geschiedt bij voortduring door bemiddeling van het Yederlandsch wetenschappelijk centraal- bureau, dat na het overlijden van prof. dr. E. H. von Baum- hauer onder leiding staat van dr. P. P. C. Hoek te Helder. Uitgaven. In 1885 verschenen tegelijk met het Yerslag over 1880 1884 naamlijsten betreffende a. nesten en eieren, b. fossilia, c. geschiedkundige en ethnographische voorwerpen, d. de ouderwetsehe kamer, e. schilderijen en portretten. De verplaatsing naar het nieuwe gebouw en de daarmede gepaarde nieuwe indeeling en nommering der verzamelin- 119 gen maakten een nieuwen Catalogus van de oudheidkundige verzamelingen noodzakelijk, welke in 1890 door de conser vatoren dr. J. O. de Man J. A. Frederiks en F. A. Fre- deriks werd bewerkt en uitgegeven. In 1885 verscheen een Vervolg op de Verzameling van kaartenportrettenplaten enz. betreffende de oudheid en geschiedenis van Zeeland (de Zelandia Illustrata) van de hand van den toenmaligen conservator dier verzameling, den heer F. Nagtglas. Van het Archiefvroegere en latere mededeelingen voor namelijk in betrekking tot Zeelandzagen het licht in 1885, het eerste stuk van het VIde deel, bevattende: dr. J. O. de Man, Be wettelijke bepalingen op het vroegere leveren van medicijnen door doctoren te Middelburgen H. M. KestelooBe stadsrekeningen van Middelburg (II) van 1450— 1499 in 1886, het tweede stukinhoudende: J. Broekema Borsele als ambachtsheerlijkheid en als polder (vóór 1795); in 1888, het derde en laatste stuk, behelzende: H. M. KestelooBe stadsrekeningen van Middelburg (III) van 1500—1549 en dr. J. O. de Man, Vluchtbergen in Wal cheren waarvan m 1887 nog overblijfselen waren te vinden met drie platen en eene kaart; in 1891, het eerste stuk van het VIIde deel, bevattende: H. M. Kesteloo, Be stadsrekeningen van Middelburg (IV) van 15501600 en dr. J. Pijnappel Gz., Nehalennia in 1892 het tweede stuk inhoudende dr. J. G. Voegler Geschiedenis van het Middelburgsch gymnasium. Eerste tijd vak. Van 13651574. Be groote school in 1893, het derde stuk, behelzende: A. Walraven en p_ Polderdijk, Be kuststreek van hel zuid-oosteli/jk deel van Walcheren in vorige tijden met eene kaart. Zonder te kort te doen aan de waarde van de andere hier boven genoemde verhandelingen moge hier een woord van hulde zijne plaats vinden tegenover den heer Kesteloo die Department of agriculture of the U. S. of America te Washington. National academy of scienceste Washington. Surgeon-general's office Libraryte Washington. United States patent office te Washington. Connecticut Academy of arts and sciences, te Newhaven. Academy of sciences, te St. Louis (Missouri). Ohio State agricultural Society te Columbus (Ohio). Californian Academy of natural sciences te San Francisco. Davenport academy of natural sciences te Davenport (Jowa). The American Museum of Natural Historyte New-York. The academy o f natural Scienceste Philadelphia. The Elisha Mitchell Scientific Society, te Chapel HillNorth-Carolina. The IVisconsin academy of sciencesarts and letterste Madison. Academia uacional de Ciencias Republica Argentina te Cordova. Australië. Public Library te Melbourne. Public Library, te Victoria 0 l) De in het vorige verslag vermelde Commission géologique de l'Empire du Brésil schijnt te zijn opgehevende aan die inrichting ge adresseerde boekwerken kwamen als onbestelbaar terug.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 55