Art. 17. De wetgevende macht berust bij de directeuren en contri bueer ende leden. Art. 18. De directeuren vergaderen zoo dikwijls als zij daartoe door den voorzitter worden samengeroepen. Ook is de voorzitter gehouden zoodanige vergadering te beleggenwanneer hij daartoe door twee directeuren, met opgaaf van redenen, schriftelijk is verzocht. Art. 19. Tot de werkzaamheden der vergadering van de directeuren behoort in het algemeen de behandeling van alle zakenin onmiddellijke betrekking staande met de financiën van het ge nootschap of rakende de beschikking over zijne eigendommen en bezittingen. De begrooting der inkomsten en uitgaven wordt door hen jaarlijks in de maand Januari vastgesteld. De rekening en verantwoording van den thesaurier wordt door hen jaarlijks opgenomen en goedgekeurd in eene verga dering, daartoe te houden uiterlijk in de maand April. Art. 20. De directeuren zijn met de leden benoembaar tot alle commissiën. Art. 21. Zij kunnen dit verkiezende al die werkzaamheden ver vullen, welke aan de leden zijn opgedragen. Eene spreekbeurt op eene der gewone vergaderingen wen- schende waar te nemenzuilen zij daarvan ter bekwamer tijde behooren kennis te geven aan het uitvoerend bestuur. Art. 22. Het staat hun vrij zich aan te sluiten aan eene der uit leden samengestelde afdeelingenmits daarvan kennis gevende zoo aan het bestuur als aan de gekozen af deeling. DERDE HOOFDSTUK. Over de leden. Art. 23. Tot leden kunnen worden benoemd allen, zoo binnens- als buitenslandsdie door kunde en geleerdheid zullen kunnen medewerken tot bereiking van de oogmerken des genootschaps of door bijzondere verdiensten jegens Zeeland op wetenschappelijk gebied die onderscheiding waardig worden geacht. Art. 2d. Jaarlijksin de algemeene vergadering van de maand April kunnen nieuwe leden worden benoemd. Art. 25. Directeuren en leden, iemand tot het lidmaatschap wen- schende voor te stellen, doen daarvan voor het einde des jaars schriftelijk opgave aan het uitvoerend bestuur, onder mededeeling der redenen voor de aanbeveling. Art. 26. In de maand December wordt door de gewone vergadering ten ware deze dit mocht overlaten aan het uitvoerend bestuur eene commissie benoemdbestaande uit zes directeuren of leden van het genootschapaan welke commissie het uit voerend bestuur ambtshalve wordt toegevoegd. Art. 27. Door die commissie wordt de candidatuur der verschillende personen besproken en daaruit bij geheime stemming en met meerderheid van stemmen eene lijst van aanbeveling opge maakt die door haar in de gewone vergadering van Eebruari wordt medegedeeld. Art. 28. Deze lijst van aanbeveling kan in de gewone vergadering VI VII

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 65