48 49 en 4 1905 1903*) 1904 1905 1904 1905 vervangen thesaurier en de secretaris worden voor vijfde drie bestuurs leden voor drie jaren gekozen. Alleen de secretaris en de thesaurier zijn bij hunne aftreding herkiesbaar. Het bestuur bestond blijkens het laatste gedrukte verslag in April 1893 uit de heeren: Dr. J. G. Vogler, voorzitter J. A Frederiks Henri Tak Mr. R. Fruin M. Fokker, thesaurier Mr. W. Polman Kruseman, secretaris Met het toezicht op de verschillende verzamelingen waren volgens het vorige gedrukte verslag belast: bibliotheekde heer M. H. van Visvliet (waarnemend) handschriften: de heer M. H. van Visvliet; Zelandia illustrata: dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen; penningen en munten: mej. M. G. A. de Man; opgezette vogels: de heer H. L. Gerth van Wijk; zoölogie (voor zoover niet onder andere verzamelingen vallende): dr. J. C. de Man; entomologie de heer P. de Bruyne; conchyliëndr. J G. de Man (waarnemend); en voorwerpen van geologischen aarddr JJ. mr. G. N. de Sto zen. In plaats van gekozen jhr. mr. mineralia Couvée botanica: de heer A. Walraven en mej. A. P. Ogterop; fossilia (alle in den grond of in het water gevonden voorwerpende zoogenaamde steenen kamer)dr. JO. de Man en de heer J. A. Frederiks; Dr. H. Japikse, voorzitter18 Dr. J. G. Vogler1894. Dr. J. C. de Man1895. Mr. G. N. de Stoppelaar1896. M. Fokker, thesaurier1894. Mr. W. Polman Kruseman, secretaris 1895. In 1894 werd de heer M. Fokker als thesaurier berk h dr. J. G. Vogler werd tot bestuurslid J. P. F. van der Mieden van Opmeer en, toen deze bedankte, in diens plaats dr. J. P. Berdenis van Berlekom, die zich de benoeming liet welgevallen. In 1895 werd dr. H. Japikse als voorzitter door dr. J. C. de Manin wiens plaats als bestuurslid gekozen werd de heer J. A. Frederiks; mr. W. Polman Kruseman werd als secretaris herkozen. In 1896 volgde de heer Henri Tak pelaar op als bestuurslid. In 1897 verving dr. H. Japikse het aftredend bestuurslid dr. J. P. Berdenis van Berlekom. In 1898 werd mr. R. Fruin gekozen tot bestuurslid in plaats van den heer J. A. Frederiks. In 1899 werd de heer M. Fokker als thesaurier herko zen; tot bestuurslid in plaats van den heer Henri Tak werden achtereenvolgens benoemd de HH. Herman Snijders J. J. M. de Borst Verdoom, die beiden bedankten, en dr. J. G. Vogler, die de benoeming aanvaardde. In 1900 verving het bestuurslid dr. J. G. Vogler dr. J. C. de Man als voorzitter; tot bestuurslid werden geko zen in plaats van dr. J. G. Vogler en dr. H. Japikse de H.H. dr. R. Bijlsma en de heer J. A. Frederiks, terwijl mr. W. Polman Kruseman als secretaris werd herkozen. Eindelijk volgde in 1901 de heer Henri Tak mr. R. Fruin als bestuurslid op, welke laatstgenoemde in 1902 wederom zitting erlangde in plaats van dr. R. Bijlsma. In April 1902 was mitsdien het bestuur aldus samen gesteld In 1903 vervangen door dr. R. Bijlsma. Jar. v. aftr. Jar. v. aftr.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 18