V 55 54 gericht de Provintie Zeeland door D. W. Carel het westelijk gedeelte van Schouwen en Tholen, Nieuw-Vosmeer de pen geteekend medaillonportret van 7° 8Ü Zuydbeveland; Zuyd-beveland het oostelijk gedeelte van van dracht door den schrijver aan 2" een het ejland Walcheren door D. W. Carel Anthoni Hattinga, a° 1750; kaarte der eylanden Noordbeveland een hangkastje op de en Wolphaarts- Door de conservatrice Mej. M. G. A. de Man is in 1898 in bruikleen aan het genootschap afgestaan eene haar toebe hoorenden sedert vele jaren bijeengebrachtebelangrijke ver zameling ornamenten en andere kleine oudheden, gevonden nabij de oude begraafplaats te Domburg. Mejuffrouw Johanna Levina Plugge, overleden te Middel burg 17 November 1899, legateerde aan het Genootschap onder den last van levenslang vruchtgebruik ten behoeve van haren vader, den heer P. C. Plugge: 1°. voor het museum: een groot vuurscherm met Japansche zijde en het geschilderd portret van wijlen prof. dr. P. C. Plugge; 2°. voor de ouderwetsche kamer een door de erflaatster geteekende schilderij (teekenlap). De heer Vincent Doosjes te Sneek heeft bericht, dat door hem aan het genootschap zijn gelegateerd gezangen van Bellamy, 1785, met eigenhandige op- Francina Baane; eigenhandig door Bellamy geschreven gedicht //Aan Pillis”; 3° een eigenhandig door Bellamy geschreven gedicht //De Naamen”; 4 een met Prancina Baane; 5° medaillon-portretten van Bellamy en Prancina Baane 6° een brief van A. Deken, mede-onderteekend door C. Bekker, wed. Wolf en gericht aan A. Loosjes Pz. Van de provincie Zeeland werden in bruikleen ontvangen de duplicaten der kaarten van Hattinga. In de jaren 1750 tot 1753 zijn door de ingenieurs D. W. C., Anth. en W. P. Hattinga verschillende kaarten ge teekend van de provincie Zeeland en van hare onderdeden, welke thans in het Eijksarchief alhier berusten. Van deze kaarten bestaan bovenbedoelde duplicaten, alle bewaard in houten met glas voorziene ramen en thans geplaatst in het lokaal der Zeelandia illustrata. Zij zijn 10 in aantal, te weten 1° kaarte van en Anthoni Hattinga, a" 1753; 2° kaarte van het oostelijk gedeelte van Schouwen en Duivelant a° 1752; 3°. kaarte van Duivelant, a° 1752; 4° kaarte van het eyland van Philipsland, etc.; 5° kaarte van en 6° dijk, a° 1751; kaarte van kaarte van het westelijk gedeelte waardehet geheel is geplaatst in ouderwetsche kamer. Door wijlen mr. G. N. De Stoppelaarden schenker van ■’s Genootschaps gebouwen mevrouw de weduwe De Stoppe laarvan Eys was bij testamentaire beschikking bepaald dat het Zeeuwsch Genootschap uit de nalatenschap van den langstlevende hunner zou verkrijgen alle in die nalatenschap aanwezige aandeelen in geldleeningen ten laste van het Ge nootschap. Mevrouw de weduwe De Stoppelaar heeft ge meend reeds tijdens haar leven aan deze bepaling uitvoering te moeten geven, zoodat zij na het overlijden van haar echtgenoot in 1899 aan den thesaurier des genootschaps 17 aandeelen, groot 100 elk, ter hand stelde. L’

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 21