58 59 Jaarverslag door den Algemeene vergadering. Dr. A. D. Over de Over Engelands verplichtingen Jaarverslag door den de verschillende aanwinsten Over het komische in Over de daling Over de verval- vroegeren en lateren tijd P. Nelson Itié. Qui était la femme de Molière Mr. D. J. J. Laan. Over paardenfokkerij. Me- van den heer N. Epkema over een aantal Spaan- Italiaansche brievenbetrekking hebbende op den Bespreking van de ingekomen voorwerpen door en mededeeling van denzelfde over de van Middelburg. Over Marcus Aurelius en Dr. H. J. van de Stadt. Volapuk. Henri L. de Leeuw. Rabelais et sou oeuvre. Algemeene vergadering. Jaarverslag door den oorlog in Noord-Brabant in het laatst der 16e eeuw. April. Algemeene Vergadering. Jaarverslag door den secretaris. October. dr. J. O. de Man topographic November. J. C. van der Harst J.Jz. selling der voedingsmiddelen in en het toezicht daarop. December. H. J. L. Poort, het Christendom. 1898. Januari. Dr. A. D. van der Harst, toepassing der photographic op de astronomie. Februari. Maart. April. secretaris. October. Bespreking van de verschillende aanwinsten. November. J. C Eischer. Over bimetallisme. December. P. J. Boscam Abbing. Over geestdrift. 1899. Januari. J. Meyers. De moderne behandeling van longtuberculose. Februari. A. Picnot. George Moore. Maart. A. J. Hoorweg. Over het ontstaan en de toe komst der levende stof. April. Algemeene vergadering. Jaarverslag door den secretaris. October. Bespreking van de verschillende aanwinsten. November. Prof. dr. J. H. Gallée uit Utrecht. Over de afbeelding van taalklanken. December. P. F. C. Scharp de Visser. Olivier Cromwell. April. secretaris. October. Bespreking van de aanwinsten der verzamelin gen, hoofdzakelijk door dr. J. C de Man. November. Dr. R. Bijlsma. Over het vegetarianisme. December. H. J. G. Hartman. Eenige opmerkingen over de gemeentelijke bouwpolitie. Bijdrage door dr. J. C. de Man naar aanleiding van eene blaaspoliep (physolia) uit de collectie van dr Goemans. 1896. Februari. A. B. ter Haar Romeny. Julianus de afvallige. Mededeeling van dr. J. G. Vogler omtrent den gevel van het gymnasium te Middelburg, zooals die volgens eene reconstructie van den heer J. A. Frederiks er vóór 1691 moet uitgezien hebben. De heer J. A Frede riks stelde ter bezichtiging eenige andere oudedoor hem gereconstrueerde gevels. Maart. A. W. Frater. aan Holland. April. Algemeene vergadering. secretaris. October. Bespreking van door dr. J. C. de Man. November. Joh. A. Leopold. zijne verschillende vormen. December. A. A. Bekaar. Over de daling van den Nederlandschen bodem ten opzichte van den waterspiegel der zee, hoofdzakelijk met betrekking tot Zeeland. 1897. Januari. Mr. R. Fruin. Over de oude bestuurs inrichting van Reimerswaal, ontleend aan het archief dier gemeente. Februari. Maart. dedeeling sche en was toegankelijk gesteld voor dames van direc- werd gehouden in de bovenzaal van de sociëteit Deze vergadering teuren en leden en St. Joris.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 23