61 60 VERZAMELINGEN IN HET ALGEMEEN. Over Ho- Henri L. de Leeuw. Van de Jordaan tot de Mededeelingen door dr. J. G. Vogler omtrent de boeken, door den beer J. A. Frederiks omtrent de door dr. J. C. de Man omtrent de Dr. H. J. F. A. Wansink. ratius als mensch en dichter. Februari. Schelde. Maart. Mr. W. Polman Kruseman. Rembrandt. April. Algemeene vergadering. Jaarverslag door den secretaris. 1900 Januari. A. W. Verheyden Is het maken van propaganda tot oprichting van zoogenaamde prisons-asiles uit een algemeen sociaal, doch inzonderheid uit een juridisch en medisch oogpunt beschouwdgerechtvaardigd Februari. M. Vlamings. Over bouwkunst, opgehelderd door lichtbeelden. Maart. A. de Vulder van Noorden. Mijn eigen loop baan als controleur bij het binnenlandsch bestuur op Java in verband met de voorgenomen verandering in de wijze van opleiding der ambtenaren bij dat bestuur. April. Algemeene vergadering. Jaarverslag door den secretaris. October. Mededeeling omtrent de verkregen aanwinsten. November. Dr. L. Wagenaar. Over Walcheren in 1778. December. Dr. J. G. Vogler. Over Aesculapius te Epi- daurus. 1902. Januari. het bewustzijn. De psychologie als wetenschap. Over de variabiliteit Hier moge vermeld worden het heuglijke feit, dat op 24 Augustus 1894 aan het genootschap een bezoek ge bracht werd door HH. M.M. de Koningin en de Koningin - Begentes. Het genootschap heeft getracht bij die gelegen heid eenigszins waardig voor den dag te komen. De gevel, gang en vergaderzaal waren sober, doch smaakvol versierd. Aan beide Koninginnen werd een album aangebodenin houdende photographieën in platinadruk van verschillende gezichten in en op het gebouw. De photographieën waren door E. Helder te Middelburg genomen en mochten meeren - deels welgeslaagd heeten. Zij stelden voor: 1° den voor gevel, 2° het geschilderde glasraam, aan den schenker van 'sgenootschaps gebouw, mr. G. N. de Stoppelaar gewijd, 3° den houten gevel uit de XVI® eeuw; 4° de zaal der Zeelandia illustrata, 5° de steenen kamer, rechterzijde, 6° de steenen kamer, linkerzijde, 7° de vergaderzaal8° de leeskamer, 9’ de ouderwetsche kamer (hoofdgroep), 10° de ouderwetsche kamer (porseleinkast), 11° het portret van M. A. de Ruyter naar eene schilderij van F. Ból, 12° het wiel van de Ruyter, 13° eene schilderij van den tocht naar Chattam, 14° het portret van Jan van Bourgondië, 15 den stoel van Louisa de Croy, gemalin van Maximiliaan van Bourgondië, 16° de chineesch-porseleinen vaas of fontein met kom uit de vestibule, 17° eene schilderij van de abdij in de 17* eeuw. Voor beide albums was door het lid des ge nootschaps dr. P. J. H. Cuypers te Roermond geheel be langeloos eene sierlijke opdracht in aquarel-teekening ver vaardigd. Elk album was gevat in een groenlederen étuiuit gevoerd door den boekbinder C. W. DhuyF.Pz; het dekblad van het étui vertoonde het door den heer J. H. Hollestelle te Dordrecht in kleuren opgewerkte emblema van het genoot schap. Een exemplaar van het laatst gedrukt verslag, in Zeelandia illustrata en ingekomen voorwerpen. November. J. J. Berdenis van Berlekom. Hysterie en aanverwante afwijkingen van December. H. de Raaf. 1901. Februari. W. Chr. Noske. der kultuurgewassen. April. Algemeene vergadering. Jaarverslag door den secretaris. October.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 24