64 65 5 in en aan- BIBLIOTHEEK. van 5 October 1898 werd met hetoo. een nieuw bibliotheekgebouw door de van het bestuur besloten, om aan de Zierikzee Middelburg van der Baan; C. D. de Vos Az. genealogie der De bibliotheek is in de laatste negen jaren geregeld ver meerderd door de ruiling van uitgaven met binnen- en bui- tenlandsche genootschappen en tijdschriften der leeskamerna naar de bibliotheek. Evenals in het vorige verslag verdienen in het bijzonder vermelding de herhaalde en kostbare zendingen boekwerken, aan het genootschap geschonken door ons medelid, den heer J. R. Planten, consul-generaal der Nederlanden te New-York. Als bepaaldelijk Zeeland betreffende worden de volgende aanwinsten genoemd uitgaven met binnen door het overbrengen van de afloop van het kalenderjaar, Marie de Man, presentiepenningen van J. G. ErederiksApollonius Schotte van J. van der Baangenealogie der familie J. van der Baan en familie Teelink; eene instructie voor de Roode roede op Walcheren van 1 Januari 1664, afkomstig uit de nalatenschap van den procureur J. M. Brieve en ten geschenke aangeboden door den heer P. J. Huijer Jr. te Delft T. Kielstra, eene leerrede ter nagedachtenis van A. M. Cramer Handelingen van den gemeenteraad van Middelburgaan geboden door den heer J. J. M. de Borst Verdoom; eene oude te Venetië uitgegeven Italiaansche brochure be treffende de terechtstelling van zekeren Stoffel Pieterse te Vlissingen, aangeboden door den heer Waller te Amsterdam; Mr. B. P. W. von Brucken Bockhet geslacht Mogge T. Kielstra een woord ter nagedachtenis van dr. E. P. J. Sibmacher Zijnen een prachtexemplaar van het album van Zeeuwsche klee- derdrachten, in Augustus 1894 aan HH. MM. de Konin- gmnen aangeboden tijdens Hoogstderzelver bezoek aan Mid delburg de tekst is geschreven door de heeren J. A. Ere- deriks en dr. J. C. de Man; Mej. M. G. A. de Man, over de Zeeuwsche assignaten; - P. D. de Vos te Zierikzee, reisgids voor Schouwen en Duiveland Dr. Eriedrich Müller, Kön. Regierungs-baumeister Das Wasserwesen der Niederlandischen Provinz Zeeland; eene uitgave van G argon’s Walchersche Arcadia uit het jaar 1755 van den heer E. A. Erederiks; Levensgeschiedenis van eene Zuid-Bevelandsche wees, 1824 geschreven door den heer Kousemaker te Nisse geboden door dr. J. O. de Man. In de vergadering op den aankoop van Provincie op voorstel Provincie in bruikleen af te staan de bibliotheek van het Zeeuwsch genootschapmet uitzondering van die werken welke voor de conservatoren onmisbaar zijn envooralsnog van alle boeken, op Zeeland betrekking hebbende en om het bestuur te machtigen om ook de voortaan uitkomende boek werken met dezelfde beperkingaan de Provincie in bruik leen te geven. Met uitbreiding van dit besluit werd in de vergadering van 4 October 1899 besloten, om aan de Provincie eveneens in bruikleen af te staan alle boeken, Zeeland betreffende, voor zoover die in de Provinciale bibliotheek niet reeds voor handen mochten zijn. Dientengevolge zijn in het Genootschapsgebouw (lokaal der Zeelandia illustrata) alleen de duplicaten der Zeeuwsche boeken aanwezig. De verdere bibliotheek is overgebracht naar het gebouw van de Provinciale Bibliotheek en maakt voortaan met deze laatste een geheel uit. De bibliotheek is eiken werkdag toegankelijk van twee tot vijf uur.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 26