68 wetensch.appeli.jkenmeest water- Nathan Bollaert, bode afdruk in phototypie van en rescripten, door Wil- Buitendien werden boekgeschenken, niet door de schen kers geschreven, ontvangen van de HH. Gebrs. E. en M. Cohen, Jacq Frank, Jhr. mr. A. van Reigersberg Versluys, Henri Tak en H. Wolfert (Neuzen). De verzameling handschriften werd verrijkt met van den heer T. Kielstra: een een drietal belangrijke handvesten lem I en Maurits verleend aan de Doopsgezinde gemeente te Middelburg, waarbij en van handel en dateeren van Maart 1593. Roelofsen en van Citters: handschriften van Grijpskerke, de Burlesque Notulen Staatkundige aanmerkingen van aanteekeningen uit de werken portefeuille met handschriften van Jhr. Z. Paspoort; van de dames L. en S. de Keulenaareen kopie van een grafschrift, vervaardigd door Jan Scharp, predikant bij de Hervormde gemeente van Axel en Zuiddorpe den beken den schrijver van de geschiedenis en costumen van Axel bij gelegenheid van het overlijden op den 19en van Louw maand 1786 van zijn vriend Johannis van der Walle, Roomsch priester te Boschkapelle Axel-Ambacht) een fragment-afschrift van den eisch van den officier bij het gerecht te Brouwershaven tegen Johannes Cato Kamer ling (alias Abraham Maggaris)van welk stuk het origineel berust in het Rijks-archief-depót in Zeeland; aangekochtAanteekeningen van aan hare leden vrijheid van geweten wandel werd toegekend. Deze stukken 26 Januari 1577, 29 Januari 1582 en 4 De afdrukken zijn vervaardigd door de firma Hübner te Amsterdam; de Douairière Paspoort van Grijpskerke, geb. van van T Graafschap Zeeland van Jacob van Machielse Anthony de Jonge, korte van Mr. Elias Lusac en eene van het Burgerlijk weeshuis te Middelburg op het einde der 18e eeuw betreffende de geschiedenis van en het voor gevallene in dat weeshuis sedert de stichting in 1720; van den heer G. J. F. Mes, archivaris te Bergen op Zoom8 brieven (waarvan 7 in het Spaansch) meest aan de regeering van "’s Hertogenboschbetrekking hebbende op den 80-jarigen oorlog; van Mevr, de wed. Janssen te Middelburg eenige boek werken met aanteekeningen van wijlen haar echtgenoot Ds. H. Q. Janssen te St. Anna ter Muiden; het dossier der commissie tot voorstelling van meisjes in Zeeuwsche kleederdracht aan H.H. M.M. de koninginnen in Augustus 1894 van Mevr, den Bouwmeester-Dronkerseene akte van be noeming van een notaris door de Staten van Holland en West-Friesland d.d. 5 December 1645, op perkament en met de handteekening van Jacob Cats; aangekochteen geschreven exemplaar der costumen van Vlissingen met aanteekeningen van Mr. N. C. Lambrechtsen van den heer Henri Tak: Notulen van de vergadering van burgers, gehouden in de Oostkerk te Middelburg in het jaar 1795; van denzelfdeeen handschrift over den loop der stroomen op het eiland Walcheren en zijne zeeweringen; van Mr. W. Polman Krusemaneen album amicorum van G. Kuipers A° 1769; van den heer S. van Hoek te Nijmegen eene genealogie van de familie Dassevael; van den heer H. J. van Lis te Goeseenige bescheiden be treffende zekeren chirurgijn Geyp uit het begin der 19e eeuw; van Jhr. J. A. Boreel de Mauregnault te Maastricht: eenige handschriften van staatkundigen inhoud; aangekocht uit het fonds Verbrugge: een zeer fraai album 6^ HANDSCHRIFTEN.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 28