I 1 112 113 8 van van haar vader twee stempels van de Mairie van Overslag uit den Pran- schen tijd, geschonken door den heer A. Moerdijk te Zuiddorpe. 1898/9. Twee oude pistooltjes, aangeboden door den heer A. 0. Danckaerts te Cortgene; een fragment van een oud windroer, van denzelfde; een houten lans, in gebruik bij het ringrijden, aange kocht bij de Abeele en in eigendom toebehoorde aan den heer J. Tak. Dit model, dat in beweging kan gebracht worden, is voor omstreeks 20 jaren gemaakt door den 17-jarigen molenaarsknecht of timmerman Termaat; dergelijke oliemo lens bestaan nog wel te Dordrecht en aan de Zaan, doch worden niet meer gebouwd; vier modellen van het voormalige groote en kleine schavot te Middelburg, eene pijnbank en een werktuig voor rad braken, vervaardigd naar juiste afmetingen, welke in het bezit waren van een stadswerker Janse, die vroeger met het opstellen van de schavotten bekend was geweest en ook de pijnbank en het werktuig voor radbraken goed had gekend geschonken door Dr. J C. de Man; twee zoogenaamde millimeterboekjesgetiteld //Kern der Bijbelsche Historie”, aangeboden door de wed. Buijs, ge boren Van Biel, te Middelburg; een fragment van de graftombe van C. de Perponcher, waarvan de afteekening voorkomt in de Zdan dia lllustrata. Bedoelde Perponcherambachtsheer van vele ambachten overleed in 1733 en heeft het monument voor zich en de zijnen laten maken in 1719. Volgens de Zdandia Illus- trata is het monument spoorloos verdwenen uit de kerk van Heinkenszanddit fragment werd aan den heer H. K. Persant Snoep gegeven door een landbouwer; de wed. Brandt geb. Söher te Middelburg het portret man op vijfjarigen leeftijd, geschilderd door diens twee volksliederen van Hendrik Kraijestein op de geboorte van Koning Willem IET in 1817, geschenk van dezelfde; een onbekend wapen uit het jaar 1596, afkomstig uit ’s-Heer-Arendskerke, van M. W. Polman Kruseman; de wapens van de families Van der Bilt en Verselewel, afkomstig uit Kloetinge, verkregen door bemiddeling van den heer J. A. Prederiks te Middelburg; een vaandel met eenige bescheiden, betrekking hebbende op de voormalige afdeeling //Het metalen kruis”, welke eerst te Sas van Gent en later te Terneuzen gevestigd was, nagelaten door den laatsten Voorzitter, den heer O. van der Swan te Terneuzen, en door den heer M. Eyke aldaar aan het Genootschap geschonken; eene 150 jaren oude boekweitschaal of poolschaaldeze monsterschaal diendeom het gewicht van geleverde granen met de monsters te vergelijken en daarnaar de waarde te bepalengeschenk van den heer JPak Brouwer te Mid delburg 1897/8. Twee fraaie, met wapens gegraveerde glazen bekers met deksels van het voormalige bakkersgilde te Veere uit het jaar 1773; een daarvan is in bruikleen aan de oudheidskamer te Veere afgestaan; geschenk Van den heer Henri Tak te Middelburg; een doosje met volledig goudgewicht van Engels, maar zonder balans, gemaakt door Jan Caen in de Halsteeg te Amsterdam in het //Goudgewicht” en aan het Genootschap geschonken door H. K. Persant Snoep te Kapelle; een glanssteen met nog gaven steel van den heer C. P. Wiessner te Middelburg; een Zuid-Bevelandsche schelphoed en doekje, oud-model, de hoed kenmerkt zich door eigenaardig stroo; geschenk van den heer H. K. Persant Snoep te Kapelle een model van den in 1890 afgebroken houten oliemolen ffDe Verwachting”, welke stond aan den Vlissingschen weg

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 50