119 118 V door van het kasteel Popkensburg door wijlen den Bergheaangeboden door diens zuster van den Berghe te Middelburg; stra enkele bewaard familie geplaatst; een portret van een gezicht op de reede van Vlissingen omstreeks het einde der 17e eeuw, in olieverf, waarschijnlijk het origi neel van eeue prent in de kroniek van Smallegange, ge schonken door Mr. W. Polman Kruseman; eene waterverfteekeningvoorstellende den intocht der Franschen te Middelburg op Vrijdag 6 Februari 1795 aangekocht De leesinrichtingwaarvan wel is waar niet door vele maar door een aantal trouwe lezers gebruik wordt gemaakt, blijft bij voortduring aan haar doel beantwoorden. Na afloop vau elk jaar worden de periodieke werken nog één jaar in de leeskamer bewaard en daarna naar de bibliotheek overgebracht. De namen der binnen- en buitenlandsche universiteiten genootschappen en instellingenwaarmede het Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen door ruiling van weder- zijdsche uitgaven in verbinding staat, zijn opgenomen in de hierna volgende lijst. De namen van die vereenigingen waarmede het verkeer eerst dagteekent sedert het laatste gedrukte verslag, alzoo na 1893, zijn cursief gedrukt Prof. Samuel de Wind en relief, uitge voerd in gebakken kleigeschenk van den heer J. A. Frederiks te Middelburg; een portret in olieverf van J. Ehrlichdie te Middelburg nabij het Reigerstraatje op het Koorkerkhof woonde en over leden is in 1863; deze eenvoudige boekbinder was bekend door zijne studiën over de oude topographic van Middelburg twee miniatuurportretten in waterverf van de Middel- burgsche predikanten Van der Feen en Molenaar, van Mr. W. Polman Kruseman; een zeer fraai portret in olieverf van den Sluischen bur gemeester Daniël van Bomberghe uit het midden der 17e eeuw, aangekocht; eene schilderij W. J. van Mej. W. J. geweest in de anatomie; in het Museum van het Genoot schap en in het gasthuis worden nog praeparaten van hem bewaard; d. eene silhouet van Samuel, den zoon van Paulus, die als lithotoom en vooral als accoucheur zeer beroemd wase. eene kopergravure van Paulus SamueFs zoon, evenals de vorige aan typhus overleden; deze was ook lector in de anatomie enz.de bovenvermelde por tretten van Dr. B. Dobbelaar de Wind en vrouw; deze was o. a. President van de Provinciale geneeskundige ■commissie en woonde in het familiehuis in de St. Jans- straat te Middelburg, thans het kantoor van den heer W. Hioolen; g. eene photographic van Boudewijns zoon Dr. S. Dobbelaar de Wind, die door het legateeren van de fraaie porseleinen fontein met kom in de vestibule het Genoot schap duurzaam aan zich verplicht heeft. Van de door dezen nagelaten papieren zijn door Dr. J. C. de Man en T. Kiel en bij de vele andere betreffende de a LEESINRICHTING. x/ wetenschappente BETREKKINGEN MET BINNEN-EN BUITENLANDSCHE GENOOTSCHAPPEN. Nederland. Universiteiten te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam. Koninklijke akademie van wetenschappen, te Amsterdam. Hollandsche maatschappij der wetenschappen, te Haarlem. Maatschappij der Nederlandsche letterkunde, te Leiden. Bataafsch genootschap der proefondervindelijke wijsbegeerte te Rotterdam. Teijler’s genootschapte Haarlem. Provinciaal Utrechtsch genootschap van kunsten en Utrecht. Historisch genoodschapgevestigd te Utrecht. Provinciaal genootschap van kunsten en wetenschappen in Noord-Bra- bantte ’s-Hertogenbosch.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1902 | | pagina 53