98 eene fraaie montre met Oost-Indische vogels op een tafeltjeafkomstig uit den boedel van Prof. Jhr. B. de Jonge te Middelburg, geschenk van de Douairière van CampensNieuwland, geb. Schorer te Middelburg; een exemplaar van een duiker (Colymbus) van den heer Duivenwaarde te Nieuwdorp. Bij zijn optreden als conservator heeft de heer W. Chr. Noske de Nederlandsche vogels behoorlijk nagezien en voor zooveel mogelijk voor bederf gevrijwaard. Hieromtrent zijn de volgende aanwinsten te vermelden een wespennest (aangekocht), afkomstig uit den grond bij W estkapelle eenige eieren van den grauwkop-parkiet alsmede een zie kelijk ei, waarschijnlijk van den parkiet, van den heer A. L. Wijnne te Middelburg een abortus van drielingenwegens ziekte afgedreven bij eene vrouw te Krabbendijke door den geneesheer Geill (twee kleinere embryonen zitten in één ovum, het grootere in eene afzonderlijke ruimte); een stuk van een uit vreemd dennenhout afkomstigen paal worm waaraan men duidelijk de schelp herkentwaarmede het dier geen wormmaar een schelpdier het hout doorboort; een zeepaardje, Hippocampus, geschonken door een Ar- nemuidschen visschergevangen voor Ylissingen een stukje gedroogde menschenhuid eene afbeelding van een in 1799 door Dr. P. de Wind onder Kapelle geopereerden blaassteen, geschenk van het lid H. K. Persant Snoep te Kapelle; een zeldzaam vergroeide esschentak, van den heer De Wit Andriessen te Tholen; eenige uitheemsche naturalia, van den heer G. J. M. Hackenberg te Middelburg; 99 een Axolotl uit Mexico, Siredon pisciformis; een haarbal van het rundvan Berkenbosch bij Domburg afkomstig een exemplaar van den weeraal, Cobitis fossilis (niet uit Zeeland), van den heer C. J. M. Hackenberg te Middel burg twee exemplaren van den zeebloedzuiger, Pontobdella, van Dr. J. G. de Man te lJerseke; een notepit, uit Mexico afkomstig, welke de eigenaar digheid heeft zich van tijd tot tijd te bewegen en op te springen ten gevolge van eene daarin aanwezige rups (de Carpocapsa saltitans)ook van den vlinder zelf werd een exemplaar door Dr. J. G. de Man aangeboden; eene radiographic van een kinderfoetus door Dr. A. Kui pers te Ylissingeu exemplaren van twee soorten van meelkevertjeste weten van den Klander en van Silvanus frumentarius; laatstge noemd insect is in het jaar 1898 in grooten getale voorge komen op het Zand bij Koudekerke ten gevolge van den invoer van slecht meel en graan; de schedel van een steur (Accipenser) een exemplaar op liquor van het Doodskloppertje, Ano- bium, van Dr. J. C. de Man; een ingewandsworm van het paardStrongylus armatus een stuk hout met de gangen van den iepenspintkever Eccoptogaster eene soort Pecten (kammossel) uit de Schelde; een zeepok uit Oost-Indië, daar walvischoog genoemd; een Natrix (ringslang), ontvlucht uit de tuinbouwinrich ting van den heer W. Chr. Noske te Middelburg en ge vangen op het Zand aldaar; een exemplaar van de Elustra foliacea; een schedel van een zeehond; een flesch met zoogenaamde zakpijpen of Ascidieëneen NATURAL1A.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1906 | | pagina 54