bezochten de 35 deelnemers het Memorial Museum Passchendael 1917, een Engelse en Duitse begraafplaats en de Saint George's Memorial Church te le per. Deze indrukwekkende dag werd afgesloten met het bijwonen van de Last Post bij de Menen Poort in Ieper. Organisatie Peter van Druenen. 27 en 28 september Internationaal WCH-congres 'Isaac-Beeckma' vond plaats op diverse locaties. Er waren 21 sprekers, onder wie Huib Zuidervaart (Huy- gens Instituut voor Nederlandse Geschiedenis), Floris Cohen (wetenschaps historicus Universiteit van Utrecht) en de Australische Descartes-specialist John Schuster. Het congres werd geopend door jhr.mr. Hugo Schorer, voorzit ter Zeeuws Genootschap en jhr.mr. A. Roëll (Koninklijke Hollandsche Maat schappij der Wetenschappen) en vond plaats onder auspiciën van het Zeeuws Genootschap en de Koninklijke Hollandsche Maatschappij der Wetenschap pen. Organisatie: Isaac Beeckman Stichting, het University College Roose velt (Arjan van Dixhoorn, Albert Clement) en de Rijksuniversiteit Groningen (Klaas van Berkel). 19 september, 24 oktober, 14 november, 18 december. Vier Hurgronje-lezingen in het Zeeuws Museum, Middelburg in samenwerking met Marjan Ruiter, di recteur Zeeuws Museum. Sprekers respectievelijk: dr. Hanneke Grootenboer 110 2018 f De Hurgronje-lezing door Hanneke Grootenboer over Adriaan Coorte. Afgebeeld is diens schilderij Stilleven met vruchten en asperges uit 1703 (Koninklijk Museum voor Schone Kunsten, Antwerpen).

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 112