(over Adriaan Coorte), drs. Gaila Jehoel (over Jan van Scorel), Artyom Anikin (over Zeeuwen in het zeventiende eeuwse Nieuw-Nederland) en drs. Didi van Trijp (over natuurverkenningen in het achttiende-eeuwse Zeeland). Organisa tie Arjan van Dixhoorn. - 6 oktober. Publieksdag 'Rederijkers in Zeeland'. Lezingen, voordrachten (waar onder gedichten) en muziek (waaronder liederen). Opgevoerd werd onder meer een zestiende-eeuwse eeuwse klucht uit 's-Gravenpolder met gemoder niseerde tekst en muziek. Locatie: Slot Oostende te Goes. Organisatie Arjan van Dixhoorn. - li oktober. Besloten wijnsymposion. Organisatie Gerard van Keken. - 7 november. Lezing De historie van de walvisvaart door Anne-Goaitske Brete ler, gehouden in de overvolle gehoorzaal van het Zeeuws Maritiem muZEEum, Vlissingen. Bretelers betoog werd aangevuld door onder anderen Albert Veld kamp, voormalig stuurman op de walvisvaart en oud-loods te Vlissingen. Or ganisatie Peter van Druenen. Financiën In 2018 ontving de WCH wederom een subsidiebedrag van Provinciale Staten voor de projecten die de werkgroep voornemens was te realiseren. Hiervoor als steeds onze dank. In verband met onvermijdelijk gebleken temporisering en ver schuiving van een aantal projecten in 20l8 wordt getracht deze eerst te realiseren op verder in de tijd gelegen momenten. Daarbij dient ook rekening te worden CULTUURHISTORIE lll Naar aanleiding van de lezing over de walvisvaart gaven Anne-Goaitske Breteler, historica, en de Vlissinger Albert Veldkamp, voormalig stuurman op de walvisvaart, een interview aan Omroep Zeeland.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 113