dioraphte Jaarverslag van de secretaris van het bestuur over 2017 9 Het bestuur heeft in het verslagjaar negen keer vergaderd. Aan de orde kwamen de jaarstukken 2016 en de begroting 2018. 2017 is een bijzonder jaar geworden voor het Genootschap. Allereerst heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap een groot deel van de collectie tot beschermd cultuurgoed aangewezen. Hieronder vallen de oudste collectie, verzameld tus sen 1769-1804, en een groot aantal topstukken van verschillende afdelingen. Deze stukken zijn nu opgenomen in het Nationale Register Beschermde Cultuurgoede ren. De inspectie controleert deze stukken regelmatig en er zijn richtlijnen voor de verplaatsing ervan. Het bestuur is buitengewoon verheugd over de aanwijzing. Er wordt een bijzondere waardering uitgesproken voor Erik van der Doe, Katie Heyning en de andere conservatoren die zich hier jarenlang voor hebben ingezet. Zonder hun niet aflatende hulp en inzet zou dit mooie resultaat niet zijn behaald. Het Zeeuws Genootschap zal begin volgend jaar hieraan aandacht besteden in de media en op de website. Voorts is eind 2017 de projectaanvraag 'Collectie Online' van het Genoot schap bij de Stichting Dioraphte gehonoreerd. Het gevraagde subsidiebedrag van 71.740 is geheel toegewezen. Dioraphte is een vermo gensfonds dat goede doelen in binnen- en bui tenland steunt op het gebied van wetenschap en onderzoek, sociale initiatieven, natuurbescherming, podiumkunsten en cultureel erfgoed. Eerder al, in 2007, heeft Dioraphte het project Inventarisatie Archeologische Collectie van het Ge nootschap gefinancierd. Het project Collectie Online beoogt de oude collectie van het Genootschap, ondergebracht bij verschillende Zeeuwse beherende instel lingen, in context online te presenteren en de oude dwarsverbanden virtueel terug te brengen. Voorwerpen van dezelfde schenker komen dan weer bij elkaar. De

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 11