gaf een toelichting op de in het Zeeuws Museum, waar de dag werd gehouden, tentoongestelde objecten uit de Genootschapscollectie, waarvan een aantal be horen tot de collectie die is aangewezen tot beschermd cultuurgoed. Er zijn twee algemene ledenvergaderingen gehouden, op 30 mei en op 21 november 2017. Na de ledenvergadering van 30 mei heeft drs. Peter van Druenen, voorzitter van de Werkgroep Cultuurhistorie, een lezing gegeven met als titel 'De onstuimige rela tie tussen Middelburg en Vlissingen (door de eeuwen heen). Na de ledenverga dering van 21 november heeft de uitreiking van de Roggeveenprijzen 2017 plaats gevonden. De Roggeveenprijs wordt door de Werkgroep Cultuurhistorie van het Zeeuws Genootschap elke twee jaar uitgereikt aan studenten die een masterscriptie of een onderzoekspaper hebben geschreven over een Zeeuws cultuurhistorisch onder werp. Voorwaarde is dat de ingeleverde werkstukken positief werden beoordeeld aan een Nederlandse of Belgische universiteit. In het bestuur hebben de volgende mutaties en benoemingen plaatsgevonden: H.G. Joziasse trad af als thesaurier en de heer P.G. van Druenen trad als zodanig toe tot het bestuur. De Algemene Ledenvergadering heeft in haar ledenvergade ring van 21 november 2017 besloten om de Genootschapspenning toe te kennen aan H.G. Joziasse wegens zijn grote verdiensten voor het Genootschap. Administratie De functie van administrateur werd wederom vervuld door J.F. Adriaanse. Lidmaatschap/leden Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 737 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Er werden 37 nieuwe leden ingeschreven. In 2017 ontvie len de vereniging 14 leden door overlijden, te weten M.C.P. Huth-Duyvestijn, dr. H.T. Planteydt, F. Wattel, J.S. Beinema-Pars, P.E. Greven, P.A. Wilderom, A.M.L. Heering, Th.A. Vermeulen, drs. J.P. Vaane, L.A. de Graaf, drs. J.M.A. Kole, ing. P. van Rooyen, drs. M.M.L. de Rijcke, drs. PJ. Smallegange. 42 leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 718 leden, onder wie 24 huisgenootleden. Het ledental laat een gestage neerwaartse trend zien. In de afgelopen 25 jaar is het aantal leden meer dan gehalveerd. Het bestuur poogt om daarin verandering te brengen, onder meer door samen te werken met de Zeeuwse Connectie, een netwerk van Zeeuwen in en buiten Zeeland. Dege nen die aangesloten zijn bij de Zeeuwse Connectie, zullen een aanbod ontvangen 12 2017

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 14