Aanwinsten 2017 September 2017: Aanwinst voor de boekenverzameling. Conservator Her man Nijhuis schonk Het boek der Psalmen, nevens de gezangen bij de Her vormde Kerk van Nederland in gebruik, Haarlem, 1774. Dit boek, afkomstig uit de bibliotheek van de voormalige Christelijke Kweek school te Middelburg, heeft in blindstempeling op het voorplat 'Magistraat van Domburgbuyten. september 2017 Aanwinst voor de Zelandia Illustrata Van mevrouw Risseeuw uit Zeeuws-Vlaanderen kregen we kort geleden een bij zondere kaart van het dorp Schoondijke, een bijzondere aanwinst. Op de kaart staat precies wie waar in Schoondijke woonde. Er zijn nog veel vragen omtrent het gebruik van de kaart en het exacte jaartal van vervaardiging. De conservator die over de kaarten gaat, zal zich de komende maanden hierover buigen. Wij zullen u hierover nader informeren. Aanwinst voor de boekenverzameling Onlangs is een boekwerk(je) aangekocht dat een bijzondere aanvulling vormt voor de boekenverzameling. Het is een antwoord op een prijsvraag die het Ge nootschap voor rekening van het Bataviaasch Genootschap in 1780 had uitge schreven. Deze verhandeling van de Franse ingenieur M. Garnier de Saint Julien werd met goud bekroond. Hij liet deze met een voorwoord in 1785 zelf in Vlissin- gen drukken. Van dit werk zijn maar twee exemplaren bekend: één in de Biblio- thèque nationale de France in Parijs en één in Yale University. 17 juni 2017

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 19