Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen over 2017 De commissie bestond in het verslagjaar uit drs. C.E. Heyning (voorzitter), drs. E.J.M. van der Geest, drs. V. Frenks, PJ. Aarssen, drs. R.M. Rijkse en drs. H.J. Vader. In 2017 kwam de commissie vijfmaal bijeen. De be stuursvergaderingen van het Genootschap werden steeds bijgewoond door een der leden van de commissie. De voor- en najaarsvergaderingen van de conser vatoren vonden plaats op 1 april en op 11 november 2017. Daarnaast werden di verse werkbijeenkomsten georganiseerd die geheel gewijd waren aan het project Collectie Online. Tijdens deze bijeenkomsten werd intensief met de conservato ren gediscussieerd over de opzet van een collectiedatabase op de nieuwe website, waarbij de dwarsverbanden tussen de verschillende verzamelingen weer zicht baar gemaakt zouden kunnen worden. In december kwam het mooie bericht dat de subsidieaanvraag die hiervoor bij de Stichting Dioraphte was ingediend, was toegekend. Begin 2018 zal daadwerkelijk met dit project begonnen worden. Naar aanleiding van de succesvolle middag met de conservatoren 'aan tafel' werd op 10 september 2017 een vervolgsessie georganiseerd, deze keer op buiten plaats Moesbosch in Koudekerke. Helaas was tot teleurstelling van de conservato ren het aantal belangstellenden deze keer zeer gering. De belangstelling van het publiek op de open Genootschapsdag in het Zeeuws Museum op 18 november was daarentegen groot. Tientallen mensen kregen die middag van een aantal con servatoren nadere inlichtingen over objecten uit de Genootschapscollectie in de nieuwe historische opstelling van het museum. Aan de rubriek over de verzamelingen in het tijdschrift Zeeland werd door de conservatoren bij toerbeurt medewerking verleend. De digitalisering van de handschriftencollectie binnen het Metamorfoze-project vormde gedurende het hele jaar een punt van aandacht. Als eerste kwam het archief van het Ge nootschap in de loop van dit jaar online op de website van het Zeeuws Archief 22

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 24