(www.zeeuwsarchief.nl). De herziening van het Vademecum voor conservato ren werd afgerond. In overleg met de thesaurier van het Genootschap werd een reiskostenregeling opgesteld. Met het inrichten van eigen e-mailboxen voor de conservatoren werd een begin gemaakt. Ook werd door de commissie uitvoerig gediscussieerd over het nieuwe communicatieplan van het bestuur en werden de procedures voor nieuwe aanwinsten nog eens tegen het licht gehouden. In dit kalenderjaar werden de inspanningen om delen van de Genootschapscol lectie tot beschermd nationaal erfgoed te laten verklaren na veertien jaar einde lijk gehonoreerd. Minister J. Bussemaker van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wees in augustus 2017 op grond van de Erfgoedwet 2016 delen van de collectie van het Genootschap aan als beschermd cultuurgoed. De oudste collectie (ver zameld voor circa 1804) en een aantal belangrijke objecten uit de verschillende verzamelingen, zoals de kledingstukken van de Zwartvoetindianen die door Mei- nard Sprenger bijeengebracht werden, en het wiel waaraan Michiel de Ruyter in zijn jeugd gedraaid zou hebben, zijn opgenomen in het Nationale Register Be schermde Cultuurgoederen. In totaal gaat het om meer dan driehonderd stukken. Deze nationale erkenning benadrukt nog eens het belang van de collectie van het Zeeuws Genootschap. In Nederland is geen andere Genootschapscollectie bekend waarin zowel het achttiende-eeuwse verzamelen in de breedte in de tra ditie van de verlichting als het negentiende-eeuwse verzamelen volgens het ide aal van de romantiek met de streekeigen cultuur als basis nog aanwijsbaar zijn. Op 14 december kwam een delegatie van de Erfgoedinspectie kennismaken en VERZAMELINGEN 23 Op 10 september 2017 werd een vervolgsessie 'met de conservatoren aan tafel' georganiseerd, deze keer op buitenplaats Moesbosch in Koudekerke.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 25