de consequenties van de wettelijke bescherming nader toelichten. In de conser vatorenvergadering werd uitvoerig gesproken over de mogelijkheden aan deze nationale erkenning publiciteit te geven. Het project Collectie Online zal hierbij een belangrijke rol spelen. Besloten werd tevens te onderzoeken of het maken van korte YouTube-filmpjes over de betreffende objecten haalbaar zou zijn. In de afzonderlijke verslagen van de conservatoren wordt aandacht besteed aan de nieuwe aanwinsten die in 2017 aan de verzameling werden toegevoegd. Kunst, Kunstnijverheid en Historische Voorwerpen De conservator drs. C.E. Heyning bericht als volgt: In het verslagjaar werd verder gewerkt aan de systematische depotcontrole in het Zeeuws Museum, dit jaar in samenwerking met M. Gossije, conservator Histori sche Voorwerpen. In 2017 stond het hout en aardewerk centraal. Als gevolg van deze controle kon een aantal ongenummerde objecten geïdentificeerd en genum merd worden; tevens werd informatie over de betreffende voorwerpen uitgewis seld met het Zeeuws Museum. Helaas moet gemeld worden dat een achttien- de-eeuwse schoolplak (inv.nr. G2309) na uitlening door het Zeeuws Museum aan het Historisch Museum De Bevelanden verdwenen bleek. Deze schoolplak met rechte houten steel en ronde plak werd rond 1800 gebruikt door Cornelis Ale- goed, die van 1789-1818 onderwijzer in Nisse was. Het strafinstrument werd het Genootschap in 1922 geschonken door P. Meijers, hoofd van de Openbare School in Nisse. De vermissing was aanleiding tot aanscherping van het protocol bij het uitlenen van objecten aan derden. Veel tijd was dit kalenderjaar gemoeid met de administratieve afwikkeling van de beslissing van de minister een deel van de Genootschapscollectie als be schermd nationaal erfgoed aan te merken. Aan verschillende instellingen en per sonen werden inlichtingen over de collectie verstrekt. Munten en Penningen De conservator drs. K-J.R. Kerckhaert bericht als volgt: Het afgelopen jaar is een tot nu toe onbeschreven deel van de collectie beschre ven, namelijk de Vlaamse 'petits deniers'. Hierbij bleek dat zich in de collectie minimaal twee exemplaren bevinden, waarvan slechts vier exemplaren bekend zijn. Al deze munten zijn afkomstig uit het Zeeuwse kustgebied. Het gaat om twee munten van hetzelfde type met een omschrift dat gelezen kan wordt als 'In- brich. De munten uit de Genootschapscollectie hebben een gewicht van 0,3 gram 24 2017

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 26