In het verslagjaar was er contact met familie van de bovengenoemde Meinard Sprenger. De familie bezit nog een zilveren sigarettendoos van hem en wil deze schenken aan het Genootschap. Volgend jaar zal deze daadwerkelijk toegevoegd kunnen worden aan de verzameling Sprenger. In het kader van een studie Kunstgeschiedenis aan de Universiteit Utrecht wordt onderzoek verricht naar de drie achttiende-eeuwse indianentooien van het Zeeuws Genootschap. Door de inschakeling van de Duitse verenexpert dr. Andre as Schlothauer is inmiddels vastgesteld dat de indianentooi geschonken door handelaar in slaven en olifantstanden Abraham Louijssen, uit twee exemplaren bestaat, zodat het Genootschap nu in totaal vier tooien in de collectie heeft. Naar verwachting zal in een volgend jaarverslag meer kunnen worden gemeld over de herkomst en verwerving van de oude veren hoofdtooien uit West-Indië. Veel tijd werd verder besteed aan de projectaanvraag Collectie Online bij de Stichting Dioraphte, die in het najaar kon worden afgerond en ingediend. De eer ste contacten over het project dateren van 2014. Dioraphte is een vermogensfonds dat goede doelen in binnen- en buitenland steunt op het gebied van wetenschap en onderzoek, sociale initiatieven, natuurbescherming, podiumkunsten en cultu reel erfgoed. In 2007 al heeft Dioraphte het project Inventarisatie Archeologische Collectie van het Zeeuws Genootschap gefinancierd. Op de valreep van december kwam de formele bevestiging van de honorering van het project. Het gevraagde subsidiebedrag van 71.740 is geheel toegewezen. Het project beoogt de oude col lectie, ondergebracht bij verschillende Zeeuwse beherende instellingen, in context online te presenteren en de oude dwarsverbanden virtueel weer terug te bren gen. De subsidie maakt het mogelijk dit te realiseren in het jubileumjaar 2019. Het project richt zich vooral op de oude achttiende-eeuwse collectie, waarin zich veel etnografica bevindt. Met de aanwijzing tot nationaal erfgoed volgens de Erfgoed- wet krijgt het project een extra meerwaarde. Ter voorbereiding voor het project werden gegevens over de oudste voorwerpen in digitale formulieren ingevoerd. In het verslagjaar werden bijdragen geleverd aan de rubriek ''t Is vol van schat ten hier' in Zeeland (jaargang 26, nummer 2) over de Mexicaanse aardewerken waterkruiken afkomstig van de stuurman op de grote vaart, Maarten Nijssen, en de Molukse voorouderbeeldjes, geschonken door de leraar plant- en dierkunde Adam Rademaker. Voor de catalogus van alle etnografische objecten is verdergegaan met het ver zamelen van gegevens aan de hand van het archief van het Genootschap. Er waren dit jaar geen aanwinsten. 26 2017

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 28