naast het spuitgat) van een vinvisachtige; geërodeerd; Plioceen; zeer zeldzaam; matig belangrijk. 23. Schedelbeen (fragment van een squamosum) van een vinvisachtige geëro deerd; Mio-Plioceen; vrij algemeen; weinig belangrijk. Bijlage 2. Lijst van opgeviste schelpen 1. Pecten complanatus, mooie gave platte klep; Plioceen. 2. Pecten complanatus, diverse fragmenten; Plioceen. 3. Pseudamussium princeps, fragment in tweeën gebroken; Plioceen. 4. Ongedetermineerde fossielen in een stuk zandsteen; mogelijk Zanden van Luchtbal; onder-Plioceen. 5. Ostrea edulis; mogelijk vroeg Holoceen. 6. Ostrea edulis, beschadigd; Plioceen. 7. Ostrea edulis, bolle klep; Plioceen. 8. Ostrea edulis, vlakke klep; Plioceen. 9. Pycnodonte navicularis, bolle klep; Plioceen. 10. Arctica islandica, linker klep fragment; Plioceen. 11. Glycymeris obovata ringelei linker klep; Plioceen. 12. Pygocardia rustica rustica, linker klep fragment; Plioceen. 13. Sediment-cilinder, gelaagd met schelpengruis en een Pectinidae (sint-ja kobsschelp); gerold; Plioceen Zanden van Merksem; bijzondere vondst. Bijlage 3. Lijst van opgeviste gesteenten 1. Klein fragment van cilindrische concentrisch gelaagde fosforiet (waarvan nog niet bekend is wat het eigenlijk is en hoe het ontstaat); geërodeerd; Oligoceen vrij algemeen. Het is niet duidelijk wat dit soort vormen precies is en hoe deze vormen zijn ontstaan; mogelijk erg belangrijk en zeker heel interessant. Een mogelijke relatie met grote zeedieren wordt momenteel door de conser vator Zeezoogdieren (M.E.J. Bosselaers) onderzocht. 2. Cilindrisch stuk steen zonder inwendige structuur; gerold. 3. Roodbruin stuk steen met boorgaten; gerold; zeldzaam. Niet duidelijk hoe de gaten ontstaan zijn. 4. Groot fragment van een kleibrood (septariënknol); goed bewaard, kristallen geoxideerd; Oligoceen. 5. Klein fragment van een kleibrood (septariënknol); goed bewaard, kristallen geoxideerd; Oligoceen. 32 2017

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 34