haard lag in de middeleeuwen midden in het woonvertrek. Een vuurdover werd gebruikt om ontsnapte brandende stukjes hout en houtskool uit te doven zonder je handen te branden. Ook werden ze bij wijze van deksel 's nachts op een, al dan niet ingegraven, doofpot gelegd. Exposities In het kader van de viering 'Middelburg 800 jaar stadsrechten' werd in samen werking met het Zeeuws Archief en de SCEZ een educatieve tentoonstelling ver zorgd in de keukenkasten van het keldergewelf in het Van de Perrehuis aan het Hofplein in Middelburg (april 2017-april 2018). De opzet was om het verande ren van gebruiksvoorwerpen uit de keuken en van de eettafel te laten zien uit de dertiende, zeventiende en eenentwintigste eeuw. De archeologische voorwerpen kwamen uit de collecties van het Genootschap en het Provinciaal Archeologische Depot (PAD), de eenentwintigste-eeuwse objecten werden door particulieren ter beschikking gesteld. Het Historisch Museum De Bevelanden in Goes richtte een opstelling in over verdwenen dorpen in de gemeente Borssele, onder de naam 'Buitengewoon Markant - Op 't dorp in de Zak van Zuid-Beveland'. Uit de archeologische collec tie van het Genootschap zijn er enkele objecten te zien afkomstig van het Hoge Huis van Sinoutskerke en van het kerkhof van Coudorpe. Het Zeeuws Museum veranderde zijn geschiedkundige zalen. Hiervoor zijn een aantal 'nieuwe' archeo logische objecten uit het depot gebruikt. Expositie 'De Romeinse Kust' begon aan haar laatste etappe langs de Neder landse kust, nu in het Zeeuws Museum. Van de Genootschapscollectie werden in overleg met Marie-France van Oorsouw, gastcurator van de tentoonstelling, nog enkele objecten toegevoegd aan de tentoonstelling, dit vanwege het overwegend Zeeuwse karakter van deze versie van 'De Romeinse kust'. Het Genootschap le verde uit het binnenland van Walcheren onder andere briquetage-materiaal, ge bruikt voor de zoutwinning, een spinsteen en een weefgewicht. Met dank aan het archeologisch depot van de SCEZ. Onderzoek Tim Clerbaut van de Universiteit Gent kwam op 29 mei naar het depot van het Zeeuws Museum en SCEZ om voor zijn promotieonderzoek de Romeinse dak pannen en ander Romeins bouwmateriaal verder te bestuderen. Het betreft ma teriaal dat zowel bij Colijnsplaat als Domburg gevonden is. 34 2017

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 36