Letty ten Harkel van de Universiteit van Oxford fotografeerde op 24 augustus enkele fibulae voor het hoofdstuk dat Rosie Weetch (British Museum, fibulades- kundige) voor de op stapel staande uitgave over Walcheren zal schrijven. Dit boek zal uitkomen in de reeks Werken van Zeeuws Genootschap. Ten Harkel is een van de redacteuren van die uitgave. Student Jasper Boelsma, masterstudent archeologie aan de Faculteit der Ar cheologie, Universiteit Leiden, maakte voor zijn masterscriptie een inventarisatie van zoveel mogelijk vroegmiddeleeuwse Nederlandse zwaarden, gebaseerd op de elementen van het zwaard die het gebruik beïnvloeden. In dit kader kwam hij het middeleeuwse zwaard, de sax (SCEZ 0033-041) van het strand van Domburg, bestuderen en opnemen in zijn database. Publicaties Nelleke IJssennaggel bespreekt in haar proefschrift Central because liminal (pro motie 23 november 2017) twee hakzilvergewichtjes, een gevonden op het Oost- kapelse strand en een in het duingebied van Schouwen. Ze zijn bewijs van de aanwezigheid in de middeleeuwen van Deense handelaren in Zeeland. De twee kleine, bronzen 'dobbelsteentjes' zijn in 2016 als zodanig gedetermineerd door Pieterjan Deckers (Vrije Universiteit van Brussel) en Torben Christiansen (Muse- umsinspektor gemeente Alborg, Denemarken). Uitgever-auteur Nina Linde Jasperse van Terra Cotta Incognita stelde samen met Bernard Meijlink en Bram Silkens, archeologen van de Walcherse Archeo logische Dienst, op verzoek van de Gemeente Veere een boekje over het oude Domburg en directe omgeving samen. Voor dit publieksboekje, Zeeën van tijd, fo tografeerden Nina Jasperse en Pieter Crucq een aantal objecten in een gefingeer de grafopstelling; met dank aan het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden voor het uitlenen van een aantal objecten afkomstig van het strand van Oostkapelle die zich in het Leids archeologische depot bevinden. De conservator van het Genootschap leverde een bijdrage door middel van het verstrekken van de meest recente kennis over vondsten, illustraties en anekdotes. De uitgave werd op vrijdag 1 december in het gemeentehuis van Veere gepresen teerd. Tussen alle evenementen door bleef de conservator bezig met het inventariseren en registreren van de collectie in Excel, daarbij een dag in de week vergezeld van Gemma van der Hoogte, die daarbij assisteerde en alles dat opmerkelijk was, fo- VERZAMELINGEN 35

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 37