tografeerde. Ook de archieven van verschillende instanties werden geraadpleegd om zoveel mogelijk gegevens van deze oude collecties boven water te krijgen. Muziekinstrumenten De conservator J. Vogel bericht als volgt: Gedurende het verslagjaar hebben zich geen bijzondere gebeurtenissen met be trekking tot de deelverzameling voorgedaan. Historisch-topografische Atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. D. de Vries, drs. I.H. Vogel-Wessels Boer en drs. V. Frenks berichten als volgt: Veel werk is door de conservatoren gestoken in het afronden van de bestandscon trole. Veronica Frenks heeft de Genootschapskalender 2018 samengesteld. De conservatoren hebben gedurende het verslagjaar bijgedragen aan de Con servatorendag op de buitenplaats Moesbosch te Koudekerke. Verder werd me dewerking verleend aan de wandeling Middelburg 800 jaar van dr. W. van den Broeke en aan een rondleiding van enkele studenten van het University College Roosevelt. Daarnaast werd door Ineke Vogel meegewerkt aan de voorbereidingen voor de Collectie Online. Aan aanwinsten kan een schenking van foto's van de familie Oggel worden ge meld. Mevrouw Risseeuw uit Schoondijke heeft een unieke tekening uit 1912 van het dorp aan het Genootschap geschonken. De tekening is op 10 juni overgedra gen aan Dick de Vries. De onderhandelingen over de verwerving van een Album Amicorum hebben uit financiële gronden niet tot een positief resultaat geleid. Veronica Frenks publiceerde over Albert Bernard Neujean (1887-1959) in het tijdschrift Zeeland (nummer 3, 99-103, onder de titel: Albert Bernard Neujean schildert de wereld naar zijn hand'). In het verslagjaar is gebruikgemaakt van de Zelandia Illustrata voor verschil lende doeleinden. Handschriften De conservator drs. R.M. Rijkse bericht als volgt: Ook dit jaar was vol van Metamorfoze. In januari is het tweede gedeelte van de handschriften (de nummers 5000-8160) overgebracht naar het Zeeuws Archief. Daar is een eerstelijnsconservering uitgevoerd: droogreinigen, vlakken, ezelsoren terugvouwen, scheuren repareren, gaten in het document opvullen etc. Hierna is 36 2017

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 38