- i8 november. Symposium 'Rederijkerscultuur in Zeeuws-Vlaander en: stand van zaken', opgeluisterd met twee muzikale (koor)intermezzi van de compo nist Lupus Hellinck (zestiende eeuw). Dit evenement was een spin-off van een eerdere presentatie met dit thema in het Museum Veere in 2016 en betrof een samenwerkingsverband met de WCH. Deze en de Provincie Zeeland verleen den financiële steun. Organisatie: Arjan van Dixhoorn in samenwerking met project Rederijkers in Zeeland en het Museum. - 21 november. Uitreiking van de tweejaarlijkse Roggeveenprijs voor de beste masterscriptie en onderzoekpaper op het gebied van de Zeeuwse (cultuur) geschiedenis. De winnaars ontvingen respectievelijk 500 en 250 en hiel den een kort maar boeiend exposé met beeld en geluid over hun onderzoek. De jury die de onderzoeken beoordeelde bestond uit: prof. dr. Henk Nellen, dr. Hannie Kool-Blokland, dr. Perry Moree en drs. Elly Adriaansz (secretaris), allen historici. De prijsuitreiking vond plaats in het Betje Wolff Auditorium, ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Middelburg. Organisatie: WCH. De editie van 2017 werd gewonnen door: Jan-Willem de Winter met zijn masterscriptie, 'Gehavende stad. De krimp van middeleeuwse havensteden in Zeeland in de i6e-i9de eeuw', Universiteit Utrecht 2014 en Joost Verheggen met zijn onderzoekspaper 'Remigius Schrijver: an Early Composer of the Baroque Uncovered', University College Roosevelt Middel burg, 2016 - 9 december. Symposium 'Middelburg als wereldstad', naar aanleiding van het 800-jarige bestaan van de stad. Het symposium dat bijzonder goed werd be zocht, bevatte zeven korte inleidingen door zeven sprekers over cultuur, eco nomie, demografie, politiek, religie, voeding, wetenschap. De lezingen werden als een kleine, historische odyssee wandelend gehouden rond- en in de ruim ten van het Abdijcomplex te Middelburg. Sprekers en lezingen: 2017 De tweejaarlijkse uitreiking van de Roggeveenprijs voor de beste masterscriptie en onderzoekspaper op het gebied van de Zeeuwse (cultuur)geschiedenis vond plaats op 21 november, na de Algemene Ledenvergadering van het Zeeuws Genootschap.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 52