Erica Boersma (historicus), 'Middelburg als spil in het calvinisme Peter van Druenen (historicus), 'De demografische ontwikkelingen in Mid delburg tot en met de negentiende eeuw' Victor Enthoven (historicus) over de economische rol die Middelburg in haar bloeiperioden vervulde Veronica Frenks (Romanist), 'Middelburg als toeristische trekpleister' Gerard van Keken (sociaal geograaf), 'Culinaire en vinologische zaken in de Middelburgse geschiedenis' Joost Verheggen (muziekwetenschapper), De rol van Middelburg als muzi kaal centrum' Huib Zuidervaart (wetenschapshistoricus), 'Wetenschappelijke ontwikke lingen en hun oorsprong in Middelburg; Dit veelzijdige 'zevenluik' werd in- en uitgeleid door Arjan van Dixhoorn (historicus) en besloten met een geslaagde receptie waarin Gerard van Keken (sociaal geograaf) een toelichting gaf op de aan Middelburg gerelateerde wijn en chocolade die werden geserveerd. Totale organisatie: Wim van Liere. Financiën Met dank ontving de WCH ook in 2017 Provinciale subsidie en een bijdrage van het Zeeuws Genootschap. Het aanzienlijk aantal projecten waarbij de WCH in 2017 betrokken was als organisator en/of als (mede-)financier resulteerde in een verlies- situatie. De liquiditeit én het eigen vermogen namen hierdoor substantieel af, bij een op zichzelf nog aanvaardbaar blijvende solvabiliteitssituatie. Een en ander zal worden verantwoord in de nog te presenteren jaarrekening over het verslagjaar 2017. CULTUURHISTORIE 51 Op 9 december werd in de Middelburgse Abdij een 'wandelend symposium' georganiseerd met het thema 'Middelburg als wereldstad'. Deze activiteit was al ruim van tevoren uitverkocht.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 53