Jaarverslag van de secretaris van het bestuur over 2018 Het jaar 2018 stond vooral in het teken van de voorbereidingen voor het jubileumjaar 2019, waarin het Zeeuws Genootschap 250 jaar bestaat. Daarnaast heeft het bestuur met voldoening geconstateerd dat de in spanningen om het voortgaande ledenverlies een halt toe te roepen, vruchten beginnen af te werpen. Ook dankzij onze leden, die leden voor een gratis kennis makingsabonnement konden voordragen, kon het Genootschap voor het eerst sinds jaren een stijging van het aantal leden noteren. Met ingang van 1 januari 2018 is het Zeeuws Genootschap aangemerkt als Cul turele ANBI (Algemeen Nut Beogende Instelling). Dit betekent dat personen die een bedrag of een kunstvoorwerp aan het Genootschap schenken, geen 100%, maar 125% van de waarde mogen aftrekken van hun belastbaar inkomen. Begin van het jaar hebben wij afscheid genomen van Hans Joziasse, die als thesau rier gedurende acht jaar de financiën van het Genootschap in goede banen heeft geleid. Zijn opvolger is Peter van Druenen, die ook voorzitter van de Werkgroep Cultuurhistorie is. Huib Zuidervaart heeft zijn werkzaamheden als Genootschapsfellow aan het University College Roosevelt in Middelburg beëindigd. In april heeft hij de Blaau- beenlezing gehouden over sterrenkunde in de eerste helft van de negentiende eeuw, ofwel wetenschap op weg naar professionalisering. Bij de voorjaarsledenvergadering in mei kreeg Frits Smulders de Genootschaps penning vanwege zijn vele verdiensten gedurende een lange reeks van jaren voor het Genootschap en in het bijzonder voor het tijdschrift Zeeland. Na afloop van de vergadering hield ons bestuurslid Anya Luscombe een boeiende lezing over de bijzondere vriendschap tussen de Roosevelts en de Nederlandse koninklijke familie. 57

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 59