Dankzij sponsoring door het Vlissingse bedrijf Oceanwide Expeditions kon ge start worden met de digitalisering van grote kaarten en afbeeldingen uit de Zelan dia Illustrata, de verzameling oude kaarten en prenten van het Zeeuws Genoot schap, in beheer bij het Zeeuws Archief. De samenwerking met verwante organisaties zoals het Natuurkundig Gezel schap Middelburg en de Stichting Moesbosch te Koudekerke werd voortgezet. Samen met het Natuurkundig Gezelschap werd in april een symposium over de autonome auto georganiseerd, en met de Stichting Moesbosch een lezing van dr. Wim Thijs over Genen, Memen en Systemen en een lezing over het leven op de buitenplaats omstreeks 1880 door dr. Martin van den Broeke. Een aantal leden bezocht in september de jaarlijkse Genootschapsdag in het Zeeuws Museum, waar onze conservatoren toelichting gaven op daar tentoonge stelde objecten uit de Genootschapscollectie. Onder auspiciën van het Genootschap werd op 27 en 28 september 2018 in Middelburg een internationaal congres gehouden over Isaac Beeckman en Des cartes, dat geopend werd door onze voorzitter, Hugo Schorer. Na afloop van de najaarsledenvergadering in november werd een boeiend drieluik over het leven van Betje Wolff gepresenteerd: een lezing door Peter van Druenen, een documentaire van Paul Kramer en een eenakter door de Zeeuwse Comedie. 58 2018 Kaart van Zeeland 1542-1546, door Jacob van Deventer, uit de collectie Zelandia Illustrata. Zeeuws Archief, KZGW, ZI-I-58.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 60