Ten slotte kregen wij in december 2018 een zeer forse subsidie van de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen voor de Young Energy Society Challenge (YESC), een door onze Jubileumcommissie Jeugd georganiseerde prijsvraag onder alle Zeeuw se jongeren over energietransitie in Zeeland. Deze prijsvraag is onderdeel van onze jubileumactiviteiten in 2019. Wat de collecties betreft heeft het bestuur verschillende schenkingen geaccep teerd: onder meer een achttiende-eeuwse zilveren avondmaalsbeker, in 1769 ge maakt door de Middelburgse zilversmid Willem Langebeke voor de Grote of Ma ria Magdalenakerk te Goes, en een serie van 330 tekeningen van de heer De Plaa, vooral tekeningen van boerderijen van Walcheren en van Zuid-Beveland. Voorts ontving het Genootschap een bijzonder manuscript uit 1786 met een verkorte geschiedenis van Nederland, geschreven door de Middelburger Jan Lathouwer. Administratie De functie van administratrice werd wederom vervuld door J.F. Adriaanse. Lidmaatschap/leden Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 718 leden, met inbe grip van 24 huisgenootleden. Er werden 91 nieuwe leden ingeschreven (hierin inbegrepen zijn 38 digitale kennismakingsleden). In 2018 ontvielen de vereniging 8 leden door overlijden, te weten J. van Rooijen Eur., ing. A.P. Volker, C. Lens hoek-van de Water, mr. D.H.G. van der Meer, dr. G.G. Persijn, A.M. Bouman, C.J. van Heel en dr. B. Altena. 42 leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 759 leden, onder wie 25 huisgenootleden. Het ledental laat een stijgende lijn zien. Ruiladressen Het ruilverkeer behelsde in Nederland 21 en in het buitenland 15 ruiladressen. Nieuwsbrieven Er werden zeventien nieuwsbrieven/uitnodigingen verzonden naar de leden en geïnteresseerden. 6o 2018

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 62