Na het onderzoek naar de verentooien uit Demerary en Essequebo door Jeroen Lesuis vorig jaar, is opnieuw weer meer bekend over objecten uit de verzameling Volkenkundige Voorwerpen. Het boek is door het Zeeuws Museum/Caroline van Santen geschonken aan het Zeeuws Genootschap en is (binnenkort) te vinden in de Zeeuwse Bibliotheek. november 2018 Aanwinst voor de handschriftencollectie Een curieus handschrift uit circa 1672 met daaromheen een fraaie Middelburgse boekband kon onlangs aan de collectie worden toegevoegd dankzij een aankoop bij Antiquariaat Arine van der Steur te Den Haag. De titel luidt: Register van Re soluties, Ordonnantiën en Sententien. Het is een alfabetisch gerangschikt register op trefwoorden en geeft korte inhoudsopgaven van een aantal curieuze scabreuze zaken uit Middelburgse registers van sententiën (vonnissen) uit de periode vijf tiende - zeventiende eeuw. Meer informatie over deze aanwinst vindt u in het volgende hoofdstuk Jaar verslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen over 2018, pagina 97. oktober 2018 Aanwinst voor de handschriftencollectie Anonieme schenking van een bijzonder manuscript aan het Zeeuws Genoot schap, getiteld: Vaderlandsche Historie, Behelsende de Geschiedenissen der nu Vereenigde Nederlanden Kortelijk Geschetst, volgens de Plaatjes in dit werkje ge- voegt, En uit geloofwaardige Schrijvers Samengesteld. Middelburg 1786 [30 sep tember]. Meer informatie over deze aanwinst vindt u in het volgende hoofdstuk Jaar verslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen over 2018, pagina 95. oktober 2018 Aanwinst voor de Zelandia Illustrata Laatste serie (boerderij)tekeningen van de heer De Plaa geschonken aan het Zeeuws Genootschap. Er werden 330 stuks tekeningen van de heer De Plaa in ontvangst genomen in het Zeeuws Archief. In 2010 heeft de heer De Plaa al eens tweeduizend tekeningen geschonken aan het Zeeuws Genootschap. De voorzitter van het Genootschap, Hugo Schorer, en mevrouw J. Polderdijk van de Boerder ijstichting waren hierbij aanwezig om deze uitgebreide collectie te bewonderen. 66 2018

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 68