Deze collectie bevat voornamelijk prachtige tekeningen van boerderijen van Wal cheren en een gedeelte van Zuid-Beveland. De heer De Plaa kan helaas niet meer schilderen. Deze schenking was zijn laatste serie. Om te kunnen tekenen en schilderen moest hij vaak het erf van een boerderij op. Veel eigenaren vonden dat prima, een enkeling stuurde hem weg. Zo is er weer een hele mooie serie kleurrijke afbeeldingen toegevoegd aan de collectie. Deze zullen later door het Zeeuws Archief worden gedigitaliseerd en ook beschikbaar komen voor het publiek. september 2018 Aanwinst voor de collectie kunst en kunstnijverheid De particuliere verzamelaar van Zeeuws zilver die enige tijd geleden twee acht- tiende-eeuwse zilveren avondmaalsbekers geschonken heeft aan het Zeeuws Ge nootschap, heeft onlangs een derde identieke zilveren avondmaalsbeker aan ons geschonken. Deze derde beker werd via het Zeeuws Veilinghuis te koop aange boden. Ook deze avondmaalsbeker is in 1769, het jaar waarin het Zeeuws Genoot schap werd opgericht, gemaakt door de Middelburgse zilversmid Willem Lange- beke voor de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Het stadswapen van Goes is ook in deze beker gegraveerd. Oorspronkelijk ging het om een avondmaalservies van vier bekers. Van de vier bekers die Langebeke vervaardigde en die in 1922 nog tot het bezit van de Hervormde Gemeente behoorden, bezit de Protestantse Gemeente Goes er thans nog één. De drie andere zijn dus nu weer allemaal terug in Zeeland. Het Zeeuws Genootschap heeft de beker in bruikleen gegeven aan het Zeeuws Muse um in Middelburg. Aanwinst voor de Zelandia Illustrata Van dr. Bert van der Valk uit Den Haag ontving het Genootschap een zeer aardi ge ansichtkaart. Ene mevrouw G. van de Voorde uit Biggekerke stuurde de kaart begin twintigste eeuw aan een familielid in Den Haag. Tussen de decoratie van bloemenranken maakte ze een raampje, waar ze haar pasfoto achter plakte. Daar onder voegde ze een grappig, persoonlijk gedichtje toe met de typemachine. Met de schenking aan het Genootschap is dit creatief staaltje werk weer terug in Zee land. AANWINSTEN 67 juni 2018

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 69