Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen over 2018 De commissie bestond in het verslagjaar uit PJ. Aarssen, drs. V. Frenks, drs. E'J.M' van der Geest, drs. C.E. Heyning (voorzitter), drs. R.M. Rijkse en drs. HJ. Vader. In de Algemene Ledenvergadering van 21 november is afscheid genomen van de heer Vader als commissielid. Hij was geen conserva tor, maar vervulde het lidmaatschap vanwege zijn bijzondere betrokkenheid bij de verzamelingen. Een lid van de commissie is altijd een deskundige van buiten, een niet-conservator. Als vertegenwoordiger van de conservatoren Naturalia en Natuurhistorische Voorwerpen heeft drs. G.R. Heerebout plaatsgenomen in de commissie. In 2018 kwam de commissie viermaal bijeen en de leden bezochten bij toerbeurt de bestuursvergaderingen van het Genootschap. De voor- en najaars vergaderingen van de conservatoren vonden plaats op 14 april en 10 november. Op de Algemene Ledenvergadering van 22 mei werd drs. J.G.M. de Bruyn als con servator Zelandia Illustrata benoemd. Er waren dit jaar 22 conservatoren. De commissie heeft diverse schenkingen, aankopen en aanvragen voor bruik lenen beoordeeld en vervolgens advies uitgebracht aan het bestuur. In de jaarver slagen van de afzonderlijke conservatoren komen de nieuwe aanwinsten aan bod. Door een misverstand zijn de jaarverslagen 2017 van de conservatoren in twee versies gepubliceerd: een uitgebreide op de Algemene Ledenvergadering in mei en een verkorte in het najaar in jaarboek Archief. Voor het volgende jaar wordt nagedacht over een nieuwe wijze van publiceren. In tijdschrift Zeeland vulden verschillende conservatoren de rubriek ''t Is vol van schatten hier! Eind van het jaar werd gestart met gesprekken tussen conservatoren en de Zeeuwse instellin gen die voorwerpen van de Genootschapscollectie beheren. De bedoeling is om informatie uit te wisselen en optimaal van elkaars expertise gebruik te kunnen maken. De eerste ontmoetingen waren in het Zeeuws Museum. 74

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 76