van bewaren van correspondentie. Door apart e-mailadressen te maken voor de conservatoren c.q. de verzamelingen kunnen privé- en Genootschapsmails ge scheiden blijven. Dat conservatoren nog veel meer doen naast hun arbeid aan de Genootschaps verzamelingen, blijkt wel uit de prijzen die twee conservatoren dit jaar mochten ontvangen. Op 6 april werd conservator Fossiele Zeezoogdieren M.E.J. Bosse- laers in Brussel vereerd met de Saporta-prijs van de Association Paléontologique Fran^aise en een dag later kreeg conservator Fossiele Landzoogdieren H.K. Loeff in Museum Schokland de Van der Lijn-aanmoedigingsprijs van de Werkgroep Pleistocene Zoogdieren. Kunst, Kunstnijverheid en Historische Voorwerpen De conservatoren M. Gossije en drs. C.E. Heyning berichten als volgt: In het verslagjaar werd verder gewerkt aan de systematische depotcontrole in het Zeeuws Museum. In 2018 werd verder gewerkt aan de collectie porselein en aardewerk en werd het papierdepot helemaal gecontroleerd. Als gevolg van deze controle kon een aantal ongenummerde objecten geïdentificeerd en genummerd worden, tevens werd informatie over de betreffende voorwerpen uitgewisseld met het Zeeuws Museum. Daarnaast werd conservator Mineralen en Gesteenten, Elsa Westland, de helpende hand toegestoken bij het nummeren en fotograferen van de oudste collectie mineralen (Catalogus Fokker, 1843). Aan dit onderdeel van de verzamelingen werden in 2018 twee objecten toege voegd. Dr. C.J.B. Boender schonk in januari een negentiende-eeuwse differentiële luchtthermometer afkomstig van de oude Rijks-HBS te Middelburg (G18-001). Een anonieme schenker verblijdde het Genootschap met een zilveren avond maalsbeker van Willem Langebeke uit 1769 (G18-011). Deze beker hoort bij de eerder verkregen avondmaalsbekers die eens tijdens de eredienst in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes gebruikt werden. Van de vier bekers bezit het Ge nootschap er nu drie. Beide objecten werden toegevoegd aan het bruikleen met het Zeeuws Museum. Een handschrift van Daniel Radermacher uit circa 1794 over het planetarium van het Natuurkundig Gezelschap der Dames, dat abusievelijk bij de stukken over het planetarium van Van de Perre was opgeborgen, werd uit het bruikleen gehaald en toegevoegd aan de Handschriftencollectie. Veel tijd was dit kalenderjaar gemoeid met het invoeren van gegevens in het project Collectie Online, dat in het jubileumjaar zal worden gepresenteerd. Aan 76 2018

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 78