Quist, N., Bosselaers, M., Korren op de Westerschelde 2018. In: Grondboor en Hamer, jrg. 72, nr. 4, 2018, 134-141. Reumer, J., Natura Morte. Een korte reis langs palaeontologische topstukken. Gro ningen, 2018. [De verdronken Zeeuwse mastodont, in Zeeuws Museum, Middel burg, 27-31]. Westland, E., Ruïnemarmer en landschapsmarmer. In: Zeeland. Tijdschrift van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, jrg. 27, nr. 4, 2018, 157-158. Archeologische Voorwerpen De conservator A. Feldbrugge bericht als volgt: Inventarisatie en digitale registratie van de collectie Eind mei 2018 was de eerste ronde inventariseren afgerond, na vier jaar alle objec ten en fragmenten van objecten in dozen, op planken en in exposities bekeken en genoteerd te hebben in Excellijsten. In de werkruimte van Erfgoed Zeeland maak te Gemma van der Hoogte op verzoek zoveel mogelijk registratiefoto's. In het de pot van het Zeeuws Museum deed de conservator dat zelf. Bij de volgende ronde inventariseren zal nieuwverworven kennis en literatuur toegevoegd worden. Voorbereiding jubileumtentoonstelling In de zomer startten de voorbereidingen voor de jubileumtentoonstelling, die voor 2019 in museum Terra Maris gepland is. De conservator kwam op het spoor van een groot aantal binnen- en buitenlandse publicaties die betrekking hebben op de collectie Domburg-Oostkapelle. Daarmee bleek dat deze collectie interna tionaal bekend en spraakmakend is en op onderdelen regelmatig onderwerp van studie is geweest. Er is met verschillende materiaaldeskundigen contact gelegd, teneinde de meest recente kennis over de artefacten te kunnen gebruiken in de tentoonstel ling. De conservator is daarvoor veel dank verschuldigd aan: Pieterjan Deckers, onder meer datering van fibulae; Marcus A. Roxburgh, conclusies van zijn onder zoek met behulp van XRF-straling op de kleine bronzen objecten; Addie Keizer, determinatie en datering van sleutels; Wessel Spoelder, determinering en date ring van riembeslag; Jurgen van der Klooster, determinering diverse van andere metalen voorwerpen; Karel-Jan Kerckhaert, determinatie en datering van mid deleeuwse munten; Magén Klomp, determinatie en datering van pijlpunten; Ton Ruigrok, determinatie van timmermansgereedschap. 86 2018

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 88