Daarnaast is de verzameling botmateriaal, voornamelijk verzameld door PJ. van der Feen in het begin van de twintigste eeuw en nog nooit nader bekeken, nu ook gedetermineerd en geregistreerd. Op voordracht van prof. Dries Tys van de Vrije Universiteit Brussel en Pieterjan Deckers heeft onderzoeker Nathalie Pil in het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen in Brussel al het botma teriaal van de site Domburg-Oostkapelle (Walichrum) en de site Domburg-West- kapelle gedetermineerd op diersoort en skeletonderdelen. De inventarislijst is al toegezonden en het eindverslag zal in 2019 volgen. Nathalie Pil determineerde eerder ook het botmateriaal van de vroegmiddeleeuwse nederzettingen Quento- vic (Frankrijk) en Leffene (België). Zij kan de uitkomsten daarvan nu vergelijken met die van Walichrum. Een deel van de metalen voorwerpjes, met name de bronzen, ijzeren en loden, werden bekeken door een restaurateur. Van een groot aantal werd besloten dat ze behandeld dienden te worden vóór ze een jaar in de expositie geplaatst konden worden. Bij Erfgoed Zeeland werd dat gedaan door medewerkers van het Heer lens bedrijf Restaura, bij het Zeeuws Museum werd het verzorgd door Iris Mahu Metaalrestauratie. De kosten voor de nodige conservatie of consolidatie werden bij Erfgoed Zeeland door het Zeeuws Genootschap gedragen, omdat Erfgoed Zeeland er geen budget voor bleek te hebben. Het Zeeuws Museum nam zoals gebruikelijk zelf de kosten op zich. Er werden objecten voor de tentoonstelling geselecteerd en de volgende the ma's vastgesteld: Vrouwendracht, Ambacht, Mannendracht, Strijd en jacht, Vrije Tijd, In en Om het Huis, Oude prenten van de Nederzetting en de Grafvelden, en VERZAMELINGEN 87 Sleutels gedetermineerd en gedateerd door Addie Keizer.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 89