In de jaarboeken kregen de verslagen van het wel en wee van het Genootschap en de verzamelingen een steeds kleinere plaats. Deze ontwikkeling leidde er in Archief 2017 toe dat de stukken van het bestuur, de commissie voor de verza melingen en de werkgroepen geheel ontbraken en dat de informatie over de ver zamelingen minimaal was. Hoewel de volledige verslagen wel op de website van het Genootschap te vinden waren, waren de conservatoren in grote meerderheid van mening dat dit geen goede ontwikkeling was. De Commissie voor de Verza melingen is dan ook bijzonder verheugd dat het bestuur heeft besloten midde len beschikbaar te stellen om de jaarverslagen voortaan in een apart deel bij het jaarboek uit te geven, zodat de tekst niet meer hoeft te worden ingekort. Met het bijkomende voordeel dat er nu lijsten van aanwinsten en foto's in de verslagen kunnen worden opgenomen en over nieuwe aanwinsten veel meer verteld kan worden. In deze rijk geïllustreerde eerste uitgave vindt u alle verslagen uit 2017 en 2018 zoals die op de website te vinden zijn, aangevuld met foto's, lijsten van aanwin sten en nadere informatie over de toevoegingen aan de collectie. Wie nog meer over bepaalde objecten wil weten, kan op www.kzgwonline.nl verder zoeken. Met man en macht wordt eraan gewerkt deze database te vullen. Het invoeren van 250.000 objecten kost echter heel veel tijd. Mocht u de gezochte gegevens niet kunnen vinden, dan kunt u altijd contact opnemen met de conservatoren. Veel leesplezier, Katie Heyning, voorzitter Commissie voor de Verzamelingen 6

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 8