Muziekinstrumenten De conservator J. Vogel bericht als volgt: De collectie Muziekinstrumenten van het Zeeuws Genootschap heeft in het jaar 2018 geen wijzigingen ondergaan. Het pronkstuk van de verzameling, de Zierer-vleugel (1826), is in bruikleen bij de fortepianospeler Bart van Oort, die het instrument regelmatig gebruikt voor concerten en opnamen. De twee secre taireorgels van Frederik van der Weele, een Middelburgse orgelmaker, verblijven in opslag, in afwachting van betere tijden. Restauratie en opstellen van de in bezit zijnde instrumenten is een punt van blijvende zorg. Historisch-topografische Atlas Zelandia Illustrata De conservatoren drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, drs. D. de Vries, drs. V. Frenks en drs. J.G.M. de Bruyn berichten als volgt: Het aantal conservatoren voor de Zelandia Illustrata is uitgebreid naar vier. Tij dens de Algemene Ledenvergadering is Anna de Bruyn benoemd tot conservator. Het verslagjaar stond grotendeels in het teken van de voorbereidingen voor het jubileumjaar met twee tentoonstellingsprojecten. Dick de Vries werkte aan een tentoonstelling over de verovering van westelijk Staats-Vlaanderen in de eerste helft van de zeventiende eeuw. In samenwerking met het Zeeuws Archief begon nen Veronica Frenks, Ineke Vogel en Anna de Bruyn met voorbereidingen voor een tentoonstelling over de tournee van stadhouder Willem V en zijn gezin door Zeeland in 1786. Anna de Bruyn heeft vanuit de Zelandia Illustrata bijgedragen aan het project Collectie Online. Een lang gewenst digitaliseringsproject van de grote kaarten en afbeeldingen (groter dan A3-formaat) is in 2018 van start gegaan. De 1.200 kaarten vormden het laatste nog te digitaliseren deel van de collectie. Het project is gesponsord door Oceanwide Expeditions in Vlissingen. Dankzij dit gebaar zullen alle delen van de Zelandia Illustrata aan het begin van het jubileumjaar 2019 digitaal be schikbaar komen. De Zelandia Illustrata werd uitgebreid met verschillende schenkingen. Zo ont ving het Genootschap een ets van de val van Antwerpen van de Geschiedkundige Vereniging Oranje-Nassau (GVON). Afgebeeld is het opblazen van de schipbrug van Alexander Farnese, hertog van Parma, in 1585. Een eeuw later sprak de ge beurtenis kennelijk nog steeds tot de verbeelding en de Amsterdamse prentma- ker Coenraet Decker maakte er in 1677 een ets van. Deze prent past goed bij 90 2018

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 92