Hugo Schorer, en mevrouw J. Polderdijk van de Boerderijenstichting Zeeland. In 2010 heeft de heer De Plaa al eens tweeduizend tekeningen geschonken aan het Zeeuws Genootschap. Het gaat om prachtige tekeningen van boerderijen van voornamelijk Walcheren en een gedeelte van Zuid-Beveland. Deze schenking was zijn laatste serie. Tevens is één stuk aangekocht: een tekening uit 1920 van de vliedberg te Vlis- singen. De tekenaar, Jan de Wilde, was directeur van de HBS in Vlissingen en te kenleraar aldaar. Hij was in die tijd collega van dr. W.S. Unger, de historicus die de Zelandia Illustrata heeft herordend. De vliedberg bestaat nog en vormt tegen woordig een groen eilandje aan de Mozartlaan in de nieuwbouwwijk Pauwenburg. Voor het jaar 2019 is er een kalender, Historisch Zeeland, gemaakt in samen werking met Het Paard van Troje. De kalender met afbeeldingen uit de Zelandia Illustrata is samengesteld door Veronica Frenks. In de rubriek ''t Is vol van schatten hier in' in tijdschrift Zeeland schreef In eke Vogel-Wessels Boer het artikel 'Het diploma van Samuel de Wind en de Va- derlandsche Sociëteit. Zij ontdekte dat het diploma met inventarisnummer ZI- III-1035 niet was uitgereikt aan J.A. Hicken, zoals altijd gedacht, maar aan Samuel de Wind, stadsoperateur, steensnijder en lid van het Zeeuws Genootschap. 92 2018 Spoedbestelling Per extra post, Wat het ook kost, Een extra groet Met recht veel spoed Op een Ansichtskaart Is U dat niets waard Vindt U dat niet net Met mijn portret. Boerderij Tussen het Fruit aan de Coudorpseweg te Driewegen, Kees de Plaa. Zeeuws Archief, KZGW, ZI-aanwinsten 964-3349. Kaart gestuurd door mevrouw G. van de Voorde, geschonken door dr. Van der Valk. Zeeuws Archief, KZGW.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2018 | | pagina 94