YESC Een speciale vermelding verdient ons jeugdproject YESC, dat kon worden uitge voerd dankzij een bijdrage van de Stichting Zeeuwse Publieke Belangen. In het kader van dit project vonden vele bijeenkomsten plaats op de scholen in Zeeland. Maar liefst 450 scholieren en studenten deden mee aan de prijsvraag: 'Bedenk een oplossing voor de energietransitie in Zeeland. Tijdens het grote slotfeest op 12 december werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars. Besloten is om de activi teiten van de Commissie Jeugd de komende jaren te continueren. Het bestuur heeft in het verslagjaar acht keer vergaderd, waarbij naast de ge bruikelijke onderwerpen, zoals de jaarstukken 2018 en de begroting 2020, veelal het jubileum en het in goede banen leiden daarvan onderwerp van gesprek was. Ledenvergaderingen Er zijn twee Algemene Ledenvergaderingen gehouden, te weten op 21 mei en op 20 november. Na de vergadering van 21 mei volgt de presentatie door mevrouw B. Oomen en mevrouw T. Stroo: 'YESC, het jongerenproject van het Zeeuws Genootschap laat Zeeland schudden op haar ecologische grondvesten. De vergadering van 20 november wordt gevolgd door de lezing 'Niet uijtgeva- ren om landen te besien. De Zeeuwse commissievaart tijdens de Vierde Engelse Oorlog, 1780-1784 door J. Francke. Schenkingen Ook dit jaar heeft het Genootschap weer een aantal bijzondere schenkingen mo gen ontvangen (onder meer): de schenking van twee prachtige zeegezichten, twee delen van de Franse uitgave van de Metamorfosis van Jacobus Goedaert: Meta morphoses Naturelles ou Histoire des Insectes. A La Haye, chez Adrian Moetien, M.DCC, een aflevering van Indische Letteren (jrg. 33, nummer 2), een fraai menu, afkomstig van de Stichting Godshuizen, een groot aantal, voornamelijk, meta len objecten, opgegraven in de jaren zeventig, een schenking die bestond uit het afstand doen van de auteursrechten op het boek Mies. Een uit de hand gelopen reportage en drie geografische kaarten, een schenking van een collectie fossiele en recente schelpen van ruim 2.000 eenheden, een schenking van een bijzonder interessant boek uit het begin van de achttiende eeuw en een schenking van een zilveren sigarettendoos. lO 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 11