In het kader van het jubileum werd een penning geschonken door het Provinci aal Utrechts Genootschap (PUG), werd door de YESC-organisatie een tekening geschonken met een impressie van de slotdag op 12 december en ontving het Ge nootschap een schenking door het University College Roosevelt: een zogenaamde re-enactment van de afbeelding op de beroemde Genootschapspenning van 1770: de zeven muzen op een rots, met de spreuk 'Non sordent in undis. Voorts zijn in bruikleen ontvangen twee portretten van de Stichting Schorer Familiebezit. Het Familiefonds Hurgronje besloot om het Genootschap gedurende vijf jaar met 30.000,00 per jaar te ondersteunen met als doel om het Genootschap en haar collectie onder de aandacht van de jeugd te kunnen blijven brengen. Als dank heeft het Genootschap een gratis lidmaatschap aangeboden aan de leden van het familiefonds. Mevrouw V. Frenks bracht een boekje uit met een verhaal waarin de twee schilderijen geschonken door de familie Patijn de hoofdrol spelen: Schilderijen en Scheepjes, mijmeringen aan de kust. Collectie Online De werkzaamheden aan de collectie online zijn voortgezet. Een impressie daar van was te zien bij de jubileumviering op 15 juni. Het bestuur is zeer verheugd over de resultaten. Het Metamorfozeproject - de digitalisering van het archief van het Zeeuws Genootschap over de periode 1769-1969 en de handschriftencollectie met docu menten uit de vijftiende tot en met de negentiende eeuw - werd afgerond. Verzamelingen Genootschap online BESTUUR 11 Koninklijk Zeeuwsch Home Collecties Records Personen Informatie Contact Zoeken v Genootschap der Wetenschappen

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 12