Jaarverslag van de Coördinatiecommissie voor de Verzamelingen over 2019 De commissie bestond in het verslagjaar uit PJ. Aarssen, drs. V. Frenks, drs. E.J.M. van der Geest (fungeerde als secretaris), drs. G.R. Heerebout, drs. C.E. Heyning (fungeerde als voorzitter), drs. R.M. Rijkse en drs. A. Wiggers. Tijdens de Algemene Ledenvergadering op 21 mei 2019 is de laatste be noemd tot 'buitenlid' van de commissie. Een lid van de Coördinatiecommissie moet altijd een onafhankelijke deskundige zijn. In 2019 kwam de commissie vier maal bijeen op 1 februari, 5 april, 12 juli en 20 september 2019. Bij toerbeurt woon de een lid de bestuursvergaderingen van het Genootschap bij om de adviezen en standpunten van de commissie, uit naam van de conservatoren, in te brengen. Een van de belangrijkste taken van de commissie is het adviseren van het bestuur bij schenkingen, aankopen en aanvragen voor bruiklenen. In de jaarverslagen van de afzonderlijke conservatoren worden deze vermeld. De voor- en najaarsvergadering voor de conservatoren vonden plaats op res pectievelijk 13 april en 9 november. Op deze vergaderingen hebben prof. mr. dr. B.M. Oomen en M. Roozenburg (fellow van het Genootschap aan de UCR) ge sproken over hun projecten. Het ene project is gericht op jongeren en het an dere is een kunstproject waarin de objecten uit de Genootschapscollectie een hoofdrol spelen. Voor beide projecten werd een beroep gedaan op de expertise van de conservatoren. Op de Algemene Ledenvergadering van 21 mei werd M. Sanderse benoemd tot conservator Munten en Penningen. Hij is de opvolger van dr. A.A.J. Scheffers, die vanwege drukke werkzaamheden zijn functie neerlegde. Ook E.C. Westland, conservator Gesteenten en mineralen, is met haar werk zaamheden gestopt. In de Algemene Ledenvergadering van 20 november werd afscheid genomen van drs. D. de Vries als conservator Zelandia Illustrata, met als specialiteit de kaartenverzameling. 17

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 18