Verschillende conservatoren hebben dit jaar meegewerkt aan de publicatie van nieuws over de collectie op een speciaal Instagram account van het Genootschap en het schrijven van artikelen voor de rubriek ''t is vol van Schatten hier' in het tijdschrift Zeeland. De jaarverslagen 2017 en 2018 van de conservatoren zijn in 2019 verschenen in een apart deel naast het jaarboek Archief. De commissie adviseerde om daarvoor een aparte redactie in te stellen. Namens de commissie neemt drs. A. Wiggers plaats. Het advies was ook om aanwinsten ruime aandacht te geven. Dit jaar was het Jubileumjaar van het Genootschap. In verschillende musea in de provincie hebben conservatoren bijzondere tentoonstellingen georganiseerd en/of ingericht. Een verslag daarvan is in de jaarverslagen van de afzonderlijke conservatoren te vinden. Op de feestdag zelf, op 15 juni, kregen de verzamelingen de nodige aandacht met het openbaar maken van de Collectie Online en de pre sentatie van het jubileumboek Van wijs en waan: 250 jaar verzamelen, geschreven door drs. C.E. Heyning met medewerking van drs. V. Frenks en M. Gossije. Het boek kreeg in het najaar tijdens de uitreiking van de Zeeuwse Boekenprijs een zogenaamde Accolade voor de beste wetenschappelijke publicatie van 2019. In het verslagjaar heeft de commissie aandacht besteed aan de acquisitie. Voor elke verzameling wordt een notitie over het verwervingsbeleid opgesteld. De com missie constateerde dat de communicatie over het aannemen van aanwinsten niet duidelijk is. De conservatoren willen meer op de hoogte zijn van de voortgang van de procedure. De commissie zal daar een begeleidende rol in gaan spelen. Er is gestart met het in kaart brengen van de mogelijkheden tot archivering en in ventarisering van het moderne archief van het Genootschap, zodat het op termijn overgedragen kan worden aan het Zeeuws Archief om het toe te voegen aan het archief 1769-1969. Dit jaar hebben bijna alle conservatoren een gesprek gevoerd met de directeur van de beherende instelling, waar zij aan de collectie werken. Van beide kanten is deze manier van uitwisseling van informatie goed bevallen. De commissie ad viseert om ook op bestuursniveau regelmatig gesprekken te voeren met de behe rende instellingen. 18 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 19