Jaarverslagen van de conservatoren Met ingang van deze aflevering is aan het eind dit deel een ruime selectie van in 2019 verworven aanwinsten als bijlage toegevoegd. Archeologische Voorwerpen De conservator A. Feldbrugge bericht als volgt: Dit jaar stond voor het grootste deel in het teken van de jubileumtentoonstelling 'Vikingen op Walcheren? Vondsten, verhalen, feiten, fictie! Wij bedanken het Muse um Terra Maris in Oostkapelle voor de personele inzet en de financiële inspanning. Ook veel dank aan het RMO in Leiden voor het mogen lenen van drie zeer zeldza me artefacten: het houten speelplankje, de ketting 'die in een grafkist is gevonden rond een vrouwenmiddel' en een lepelboor, alle van het strand Domburg-Oost- kapelle. Het Provinciaal Archeologisch Depot in Erfgoed Zeeland leende ons een schaaltje van een balansje uit, gevonden op datzelfde strand en van amateurarcheo- loog P. de Jonge kregen we een stuk barnsteen te leen. Zowel de depotbeheerder van het Provinciaal Archeologisch Depot als de medewerkers van het Zeeuws Museum verzorgden in goede samenwerking met de conservator de uitleen van de genoot schapsartefacten uit de respectievelijke depots, waarvoor eveneens dank. De tentoonstelling opende op vrijdag 24 mei met medewerking van een mid- denbouwgroep van de ABS (Algemene Basisschool) te Middelburg. Het uitden ken van deze tentoonstelling leverde diverse aardige ontdekkingen en nieuwe in zichten op. De meeste zullen later op andere wijze besproken worden. Proefschrift Marcus A. Roxburgh De belangrijkste nieuwe inzichten werden aangereikt door Marcus 'Ady' Rox burgh in zijn proefschrift dat hij op 3 december 2019 aan de Universiteit van Lei den verdedigde: From the fabriae of Augustus and the workshops of Charlemagne. Roxburgh legde in 2014 het overgrote deel van onze haarpinnen, mantelspelden, riem- en stijgbeugelbeslagstukjes onder de handheld XRF-scanner. De uitwerking 22 2019

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 2019 | | pagina 23